Lapsed

Peetri jooksul osalejad annavad osa liikumispuudega Jani taastusraviks (1)

Silja Paavle, 18. august 2016, 09:24
Peetri jooksu patroon Kertu Jukkum ja Jan, kelle ravi toetuseks raha kogutakse.  Erakogu
Sel laupäeval toimuval heategevuslikul jooksudistantsil pannakse õlg alla 8-aastase Jani taastusravile ning kogutakse iga jooksja osalustasult viis eurot lapse kõnniraviks.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi ja Apollo Kino eestvedamisel toimuva heategevusliku jooksuvõistluse patrooni Kertu Jukkumi sõnul on eestlaste spordihuvi ja -harjumused aastatega järjest tõusujoones liikunud. “Minu meelest võiks see nii olla ka heategevusega – viieeurone annetus üksi ei tundu just suur, aga ühiselt saame päris kindlasti ühe vahva poisi elukvaliteeti oluliselt parandada,” kutsus Jukkum üles kõiki jooksusõpru laupäevasel Apollo Kino distantsil osalema ning sünnitrauma tõttu alajäsemete lihasspastilisuse käes kannatavat last aitama. “Võimalik, et näeme teda tänu headele inimestele kunagi isegi veel jooksurajal.”

Samal teemal

Peetri Jooksu peakorraldaja Margus Merivälja sõnul on tänavu esmakordselt toimuval jooksuüritusel lisaks heategevusele erilist rõhku pandud ka meelelahutusele. “Näiteks oleme ametlikul rajale paigutanud 12 meeleolupunkti, millest kahel suurel rekkalaval esinevad noortebändid, väiksematel trummarid, diskorid ja tantsutüdrukud ning neljas punktis võtavad jooksjaid väskendava joogiga vastu meie vabatahtlikud,” andis Merivälja ülevaate rajal toimuvast ning lisas, et sobivaid distantse leidub nii tipp- kui harrastussportlastele.

Peetri Jooks saab alguse reedel, 19. augustil kell 15, mil Peetri kooli ees avatakse võistluskeskus. Laupäeval, 20. augustil toimuvad alates kella 10-st laste- ja noortejooksud ning avastart 4,7-kilomeetrisele Apollo Kino heategevusjooksule antakse kell 17. Peale kell 18 algavat põhijooksu, kepikõnnidistantsi ning autasustamisi esineb Getter Jaani.

Lisainfo Jani kõnniravi toetamise ja Peetri Jooksu kohta: www.peetrijooks.ee

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee