Keha

Millised harjumused teevad sõrmeküünte tervisele karuteene? 

Õhtuleht.ee, 30. oktoober 2016 15:23
Foto: PantherMedia / Scanpix
Pelgalt uhkelt lakitud küüntest ei piisa selleks, et käed hoolitsetud välja näeksid. On terve rida harjumusi, mis teevad sõrmeküünte tervisele karuteene ning paraku rikuvad ka su käte väljanägemist.

·            Küünte närimine. Paraku pole lapsed ainsad küüntenärijad, ka paljudel täiskasvanutel on see komme, kirjutab Today. Kui küüsi närida pikaajaliselt, muudavad need kuju ning küüntele võivad tekkida praod. Ka ei ole selline tegevus hügieeniline, sest küüne all oleva mustusega satuvad organismi kõikvõimalikud haigusetekitajad.

·            Küünelaki nokkimine kahjustab küüneplaadi pealmist kihti ning küüned muutuvad nõrgaks.

·            Küünenahkade rebimine. Kui küünenahku pidevalt ära rebida või närida, muutuvad need kuivaks ja ei näe enam head välja.

·            Küünelaki liiga pikalt kandmine muudab küüned kuivaks ning kollakaks.

·            Küüntega kratsimine. Olgu see siis siltide eemaldamine või plekkide kraapimine - see lihtsalt kahjustab küüsi!

·            Kinnasteta kodutööde tegemine. Vedelikuga kokkupuutel küüned paisuvad ning muutuvad kõikvõimaliku kodukeemia osas vastuvõtlikumaks, need aga kuivatavad nii küüsi kui käsi ning tulemuseks on nõrgad küüned.

Samal teemal

30.06.2017
Neli nippi, mis aitavad vabaneda harjumusest küüsi närida
27.10.2016
Kümme vitamiini, mida su keha eeloleval talveperioodil vajab
21.10.2016
Viis imelikku märki, et su keha vajab tervislikku toitu
03.10.2016
Mida räägivad küüned su tervise kohta?