Uudised

Narva haigla saab riigi toel kaasaegse erakorralise meditsiini osakonna (1)

Silja Paavle, 23. detsember 2016 10:30
Narva haiglaFoto: LIIS TREIMANN
Riik eraldab Narva haiglale miljon eurot, et kaasajastada erakorralise meditsiini osakond ning tagada piirkonnas kvaliteetne arstiabi, selgub sotsiaalministeeriumi ja SA Narva Haigla vahel sõlmitud lepingust.

„Riigi eesmärk on, et kõigis Eesti piirkondades oleks elanikele tagatud kvaliteetne arstiabi. Narva haiglal tuleb selleks teha tihedat koostööd Ida-Viru keskhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga, kaasajastada praeguseks amortiseerunud erakorralise meditsiini osakond ja uuendada oma arengukava,“ ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. „Kõrgema etapi haiglate kaasamisega on Narvas võimalik tagada vajalikul määral eriarstiabi ning arendada välja tänapäevane infrastruktuur.“

SA Narva Haigla saab riigieelarvelise eraldisega 1 000 000 eurot, millega aastaks 2019 kaasajastatakse haigla erakorralise meditsiini osakond. Haigla on raha praeguseks kätte saanud.

Eraldise saamise eelduseks oli Narva haigla tihe koostöö Ida-Viru keskhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga. Tartu Ülikooli Kliinikumiga koostöös on valminud EMO uuendamise projekt.

Üldhaiglate võrgustumise eesmärk on läbi koostöö kõrgema etapi haiglatega tagada arstiabi järjepidevus ja kvaliteet.

Samal teemal

12.06.2017
Ida-Viru keskhaigla annab võlglastega tegelemise üle inkassofirmale
31.12.2016
Narva haigla lasteosakond jääb alles
03.12.2016
Mures narvalanna: kas meie lapsi hakkavad nüüd ravima sanitarid?
03.05.2016
FOTOD | Ieva Ilves Narva haigla lasteosakonnas: on hea ja õige, et lapsed saavad kodulinnas tasemel ravi