Hea nõu

Mida teha, kui huuled on lõhenenud? (2)

Silja Paavle, 29. detsember 2016 14:50
Foto: ALDO LUUD
Miinuskraadid, temperatuuride kõikumine ja kuiva õhuga ruumid – need kõik jätavad oma jälje huultele. Tulemuseks on lõhenenud huuled, mis tekitavad ebameeldivusi ja ei kaunista kedagi. Apotheka apteeker Kerli Valge annab nõu, kuidas kaitsta talvel oma huuli.

Huulte seisukorrast võib nii mõndagi välja lugeda organismi üldise tervisliku seisundi kohta. Kui organismil on vitamiini- ja mineraalainete puudus, on võimalik seda huultelt välja lugeda. Seetõttu on oluline toituda mitmekülgselt ja vaheldusrikkalt, et tagada organismi varustamine vajalike ainetega.

Kui tavamenüü seda ei paku, on vaja ilmselt toidulisandeid manustada. Huultele mõjuvad eriti hästi just A-vitamiinirohked toiduained nagu muna, piim, või. Rohkesti on A-vitamiini ka kalamaksaõlis ja maksas.

Omal kohal on ka erinevad B-rühma vitamiinid, nende ülesannete hulka kuulub nt naha ja limaskestade tervise tagamine. B-vitamiine sisaldavad piimas, kalas, maksas jne. Kui suunurgad kipuvad sellegipoolest lõhenema, on abi Lips salvist lõhenenud suunurkadele, mille aktiivsed koostisained salveiekstrakt, B2-vitamiin ja tsink mõjuvad nahale rahustavalt ja aitavad säilitada naha tervislikku seisundit.

Ära limpsi huuli

Samal teemal

Oluline on ka tarbida piisavalt vett ja pidada meeles, et huuli ei tohiks limpsida, sest see pakub vaid hetkelist leevendust. Nii peseme neilt maha loomuliku rasu ja huuled muutuvad veelgi kuivemaks.

Hea oleks talvisel ajal aeg-ajalt oma huuli ka koorida. Selleks võib kasutada ka oma hambaharja. Hambapesu lõpus veega loputatud hambaharjaga kergelt ka huuli harjates eemalduvad neilt surnud naharakud, samuti kiirendab see huultes vereringet.

Kindlasti võiks seejärel kasutada ka huulepalsamit või –kreemi. Selleks sobib väga hästi näiteks Eucerini huulepalsam, Aloe Vera huulepalsam teepuuõli ja lüsiiniga, puhastatud taruvaigu, mesilasvaha ning sheavõi baasil valmistatud Apropos huulepulk, Bioderma Atoderm huulepalsam, Avene Cold Cream huulepalsam, Dr. Hauschka taastav huulepalsam või ka näiteks Eestimaine Sõsar huulemesi, mida on saada nii naturaalse, mündi, melissi kui ka kadaka aroomiga.

Milline huulepalsam valida?

Huulepalsamid pakuvad efektiivset kaitsekihti huultele, mida muidu teeks naha lipiidkiht. Kattes huuled palsamikihiga, lukustab see niiskuse ning kaitseb huuli liialt kuuma või külma õhu eest, mis neid kuivataks ja kahjustaks.

Päeval vajavad aga huuled kaitset päikese kahjuliku mõju eest – seda eriti päikeseliste ilmade korral ning soojamaareisile, aga ka näiteks talvisele suusapuhkusele minnes. Suurt UV-kaitset pakuvad näiteks Sebamed huulepalsam, Blistex huulepalsam Protect Plus ja Lips Sun huulepulk, mille SPF on lausa 30.

Samal teemal

10.02.2017
Talvise näohoolduse kuldreegel: turguta nahka paksemate niisutavate kreemidega
06.01.2017
Talvise nahahoolduse salarelv: kuidas hoida huuled ilusa ja tervena?
30.12.2016
Seitse viga, mis muudavad su huuled kuivaks
06.12.2016
Külmad ilmad toovad valusa ohatise huulele – kuidas seda ennetada ja vältida?