Jaanuari teema on HIV: testimine ja ennetamine. Hiv-kiirtesti saab teha ka kodus.Foto: Mihkel Maripuu
Silja Paavle 20. jaanuar 2017 14:15
Tervise Arengu Instituut alustas eelmisel aastal tervisekuude traditsiooni ning jätkab sellega ka tänavu. Tervisekuud on mõeldud eelkõige tööandjatele, et pakkuda neile inspiratsiooni töökohal terviseteemade käsitlemiseks ning töötajate tervisesse panustamiseks. 

Tervisekalendris on kümme kuud jaotatud eri terviseteemade vahel. Teemade jaotus lähtub tervise tähtpäevadest ja Tervise Arengu Instituudi teavituskampaaniate toimumise aegadest.

Tervisekuul osalemise ulatuse ja viisid saab iga asutus või organisatsioon ise valida. „Selleks võib olla töötajate teavitamine, uute oskuste õpetamine või algatuste käivitamine, töö- ja olmekeskkonna tervisesõbralikumaks muutmine või muud sellist. Oluline on anda töötajatele võimalus nii ise muutusi algatada kui aktiivselt osaleda,“ selgitas Tervise Arengu Instituudi vanemspetsialist Külli Luuk.

Tervise Arengu Instituut tutvustab igal kuul teemakohast teavet ning jagab praktilisi soovitusi töökohal ja kogukonnas teemaga tegelemiseks. „Lisaks tutvustame tööandjate kogemusi ja ideid vastavate teemade käsitlemisel organisatsioonides,“ märkis Luuk.

2017. aasta kuude teemad on järgmised:

Jaanuar: HIV: testimine ja ennetamine
Veebruar: Toitumine: suhkur ja maiustused
Märts: Tuberkuloos: ABC
Aprill: Liikumine: luu- ja liigeskonna säästmine
Mai: Tubakas: alternatiivsed tubakatooted
Juuni: Puhkamine: tööaja ja puhkuse planeerimine
September: Alkohol: vähem on parem
Oktoober: Vaimne tervis: heaolu töökohal
November: Liikumine: kontorivõimlemine
Detsember: Vanemlus: lastehoid töökohal

Teemakuude materjalidega on võimalik tutvuda Terviseinfo portaalis.