Kui kaua peaks inimene magama, et terve püsida?Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 24. jaanuar 2017 04:00
Viimasel ajal räägitakse palju sellest, et puhanud inimene on terve, energiline ja õnnelik. Kui kaua peaks aga inimene magama?

Viimasel ajal räägitakse palju sellest, et puhanud inimene on terve, energiline ja õnnelik. Kui kaua peaks aga inimene magama?

Ameerika rahvuslik uneühing andis hiljuti välja uued soovitused, kui palju peaksid inimesed magama. Senisest rohkem und soovitavad nad noortele inimestele. Näiteks, kui varem soovitati teismelistel magada 8,5–9,5 tundi, siis uute soovituste järgi peaksid nad magama kuni 10 tundi.

Unearst Marlit Veldi sõnab, et puhanud enesetunde saavutamiseks vajab täiskasvanud inimene keskmiselt 7-8 tundi uneaega, sellest ajast umbes 20% võiks moodustada sügav uni ja teist samapalju unenägude uni.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

Osad töölised avastasid,et puhkan end paremini välja,kui ennem! 25. jaanuar 2017 21:30
Mõned aastad tagasi visati argipäeviti tööle tulles teiste üle nalja.Kui kaua keegi on maganud?Kas ja kui palju keegi enda eest on hoolitsenud?Tuleb meelde need ajad,kui kedagi magamata ööde üle töö juures narriti.No lausa kahju oli pealt kuulata.See oli minu meelest väga inetu!" Osad töölised avastasid,et puhkan end paremini välja,kui ennem".See ongi nii,et kui ühte inimest kogu aeg selja taga narritakse ja solvatakse,siis läheb neil endil halvasti.Miski minu hinges ütleb,et kevadväsimus ei ole enam nii väga kaugel.Siis on aeg ennast kätte võtta ja veel välja puhata,kui peaks vabu päevi tekkima.Kui kevad kätte jõuab,muutub mu elu jooksul palju asju.Kavatsen abielluda ja elukohta vahetada.Ja siis läheb mu elu hoopis teistmoodi edasi.Siis saan oma eluga edasi minna.
mitte ainult 24. jaanuar 2017 14:59
kestvus pole tähtis, vaid väljapuhkamine. Nagu pildil, terve pere ühes voodis, nii magamisel pole kestvusel tähtsust, sest kellegi liigutamine häirib teisi. Soovitati ju igalühel oma voodis magada, kui võimalik, ka eraldi tubades jne.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS