Pelgalt klaasitäis vett on kõik, mida inimese keha vajab normaalseks tööks ja terve hulga haigustega võitlemiseks.Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 28. veebruar 2020 15:32
Pelgalt klaasitäis vett on kõik, mida inimese keha vajab normaalseks tööks ja terve hulga haigustega võitlemiseks. Kui sa piisavalt vett ei joo, tabavad sind seega mitmed hädad.

iDiva toob välja kuraditosin häda, mis on selge märk, et sul on veejoomisega lood kehvad.

1. Suu kuivamine võib olla märk dehüdratsioonist. Parem lahendus selle vältimiseks on hoida pudel vett käepärast ning rüübata iga kord, kui tunned, et suu hakkab kuivama. Vesi hoiab suuõõnes asuvad limaskestad niiskena. Kuid igaks juhuks on oluline ka märkida, et suukuivust võivad põhjustada ka mõned tõved ehk kui see häda kimbutab sind pikemat aega, mine arsti juurde.

2. Kuiv nahk. Piisava vee joomine hoiab naha elastse ja sileda.

3. Pidevad peavalud. Dehürdatsioon põhjustab kergeid ja mõõdukaid peavalusid ilma muude sümptomiteta.

4. Tume uriin on selge märk veepuudusest.

5. Sind kimbutab kuiva silma sündroom.

6. Sa tunned end pidevalt näljasena. Tahad kogu aeg midagi näksida? Tegu ei pruugi olla näljaga, see võib olla ka janu. Seega joo enne vett ja alles siis topi midagi suhu.

7. Sa oled sageli unine. Kui sind vaevab dehüdratsioon, aeglustab keha toimimisprotsesse säästmaks viimaseidki veevarusid ja energiat

8. Su süda kipub pekslema. Pulsisageduse tõus on samuti märk sellest, et sa ei joo piisavalt vett. Südame tervise huvides on kaheksa klaasi vett päevas parim.

9. Sind vaevab pidev janu.

10. Su lihasmass väheneb. Lihased koosnevad teatavasti peamiselt veest, seega joo vett nii enne kui pärast lihastreeninguid. See aitab vältida ka valu ja põletikke.

11. Sa oled kaua haige. Vesi aitab kehal toksiinidest puhastuda. Veepuuduse korral oled sa haigestudes kauem tõbine.

12. Sa vananed kiiremini.

13. Sul on pidevalt seedetrakti probleemid. Eriti kimbutab veepuuduses vaevlevaid inimesi kõhukinnisus.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Sa 28. veebruar 2020 17:32
rumal ajakirjanik 18. märts 2017 17:50
kehaga ei juhtu midagi,ajakirjades hullutatakse inimesi, inimene joob niipalju kui ta tunneb,vägisi ei saa pudelite viisi vett sisse kallata. kas te suured targad teate:inimene peab oma tervist jälgima ja arsti nõuandeid kuulama sest enamusel on probleeme tervisega ka noortel.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS