Estonia teatri publik annets vähihaigete heaks üle 6000 euro Foto: TEET MALSROOS
Toimetas Silja Paavle 1. märts 2017 15:45
Vähiravifondi "Kingitud elu" vabatahtlikud kogusid veebruaris Estonia teatri etenduse vaheaegadel teatrikülastajate spontaansete annetustena kokku üle 6000 euro. Vähihaigete toetuseks sai teatri publik panustada 15 etenduse vaheaegadel ning kokku panustas aega ja energiat ligi paarkümmend fondi vabatahtlikku. 

"15 väga tähtsat vaheaega võeti teatrikülastajate poolt hästi vastu ning annetajaid oli nii palju, et mõnel juhul tekkis meie annetuskasti juurde lausa järjekord,“ ütles vähiravifondi "Kingitud elu" tegevjuht Katrin Kuusemäe.

"Täname igat annetajat, Estonia teatrit ja selle abivalmis töötajaid ning kõiki meie vabatahtlikke abilisi – üheskoos kinkisime mitmele inimesele lootuse, võimaluse elada või koguni terveneda."

Etendused, mille vaheaegadel annetusi koguti, olid "Bajadeer", "Figaro pulm", "Balletiõhtu", "Savoy ball", "Aida", "Modigliani – neetud kunstnik", "Karlsson katuselt", "Silva", "Armujook", "Prints ja kerjus", "Kratt" ning "Luikede järv".  

Möödunud aasta veebruaris kogus vähiravifond "Kingitud elu" rahvusooperi etenduste vaheaegadel annetustena 4900 eurot.

Vähiravifond "Kingitud elu" tähistas möödunud kuul ka oma 3. sünnipäeva. Kolme aastaga on fond annetustena kogunud üle 1,6 miljoni euro ning toetanud enam kui saja inimese vähiravi.