Vahel tuleb toas istumise asemel hoopis välja veereda.Foto: PantherMedia / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 6. märts 2017 22:38
Mõnedel kiiretel või halva ilmaga päevadel võib tunduda võimatu, et tekiks üldse aega või tahtmist nina ukse vahelt välja pista. Kuid ära lase toasistumisel harjumuseks muutuda. Isegi vaid 20 minutit õues viibimist võib su tervist positiivses suunas mõjutada, kirjutab Health.com.

Üks päev toas ei mõjuta su tervist tõenäoliselt kuigi palju. Aga kogu aeg hommikust õhtuni nelja seina vahel peidus olemine ei ole kasulik. Kõige suurem kahju tuleb sellest, et sa ei puutu kokku loomulikku valgusega. Päikesevalgus teeb tuju paremaks ja aitab su kehal D-vitamiini toota. Samuti aitab aeg-ajalt väljas käimine su sisemist kella õigena hoida. Kui oled pidevalt ümbritsetud ainult kunstlikust valgusest, ei tea su keha enam, millal on õige puhkuseaeg. Nii võib tekkida unegraafikus segadus. Ka sinu keha ülejäänud päevaplaan, kuhu kuuluvad ka söögiisu ja energiatase õigetel aegadel, võib sedasi sassi minna.

Samuti võib roheluse ja välismaailma nägemine ja elu jälgimine leevendada depressiooni, tõsta energiat ja lihtsalt tuju paremaks teha. Rääkimata sellest, kui hea on ennast värskes õhus natuke liigutada.