Hea nõu

Kuus reeglit, mis aitavad sul muutuda paremaks, tervemaks ja ilusamaks 

Õhtuleht.ee, 7. märts 2017, 13:50
Foto: PantherMedia / Scanpix
Pidevalt kõneldakse erinevatest elustiilivalikutest, mis aitavad muutuda paremaks, tervemaks ja ilusamaks. Tegelikult tagab tervisliku ja rahuldust pakkuva elu midagi hoopis lihtsamat. Näiteks need kuus reeglit, mis portaali Health andmeil on kõigi tervislikke eluviise hindavate inimeste igapäevane valik.

Nad asetavad end esikohale. Paljud ei hinda oma vajadusi, mistõttu annavad nad endast teistele kõik, kuid lepivad jääkidega. Lihtne näide, mida iga ema mõistab: ema sööb lapse taldrikult jäägid ära. Pole ju ka haruldane, kui naine teeb une arvelt tööd või kodutöid. Aga aeg enda jaoks - see peaks olema viimane asi, mida oma ajagraafikus vähendada.

Nad ei karda rasva. Praeguseks on tõestatud, et tähtis pole kogus, vaid kvaliteet. Rasvade toidust eemaldamine ei too kiiremat kaalulangust. Oluline on saada enamus oma rasvu toidust, kus palju mono - ja polüküllastumata rasvhappeid. Abiks siin avokaadod, pähklid, seemned, rasvane kala.

Nad ei joo omale kaloreid sisse. Lisaks veele tasub mõnikord lubada endale kvaliteetne kohv või tee, harva alkohol. Isegi mahla peaks käsitlema magustoiduna. 

Samal teemal

Nad kaitsevad end päikese eest. Päikesekreem käib kõikjale ihul - isegi kõrvad, varbad saavad kreemitatud.

Nad ei vaju õhtul stressi tõttu ekraani ette. Pikale ja pingelisele päevale järgneb õhtu klaasi veini ja mõne mänguga telefonis või arvutis. EI! Need naised teevad midagi, mis annab neile positiivset energiat ja elamusi, sest siis väheneb ka stress. Suhtle hoopis inimestega ja mitte Facebookis läbi ekraani.

Nad on uneaja suhtes väga ranged. Vaheta ja muuda oma trenne, eineid ja suhtlust sõpradega, kuid ole järjekindel selles, kuna on aeg magama minna. Igal õhtul samal ajal voodisse minemine ning hommikul ärkamine annab elule hoopis teistsuguse vungi!