Hea nõu

Kuus põhjust, miks igal võimalikul hetkel õue liikuma minna (1)

Õhtuleht.ee, 4. mai 2017, 16:40
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kaunid kevadpäevad annavad suurepärase võimaluse õues liikumiseks - olgu siin ära toodud kuus põhjust, miks igal võimalikul hetkel seda teha.

Õues liikumine tõstab tuju. 2012. aastal läbiviidud uuring tõestas, et õues sportivad inimesed olid 50 protsendi võrra õnnelikumad saalides tegutsevatest tervisesportlastest, kirjutab Huffington Post.

Samal teemal

Tähelepanu ja keskendumisvõime suurenevad . Illinoisi ülikoolis läbiviidud uuring näitas, et hüperaktiivsete laste keskendumisvõime suurenes pärast 20 minutit kestvat jalutuskäiku pargis.

See aitab üle saada loobumismõtetest. Kuigi igasugune liikumine on teretulnud, võiksime siiski veel natukene rohkem liikuda. USA ekspertide soovitusel tuleks igal nädalal teha vähemalt 2,5 tundi keskmise intensiivsusega kardiotreeningut ning kaks või kolm korda jõusaali treeningut. Paraku on treeninguid aga väga raske ühildada oma töö – ja koduseeluga, mistõttu paljud loobuvad. Siiski on uuringud näidanud, et väljas sportijad kordavad suurema tõenäosusega oma aktiviteeti, kui spordisaalides käijad.

See aitab kaalu hoida. Värske õhk, päikesepaiste, avarus – need on vaid mõned tegurid, mis inspireerivad meid veelgi rohkem liikuma. 2008. aastal läbiviidud uuring näitas, et suurema osa ajast väljas aega veetvate laste hulgas oli ülekaaluliste laste osakaal 27-41 protsenti väiksem kui laste hulgast, kes veetsid  oma aega ruumides.

See teeb su energiliseks. 2009. aastal Rochesteri ülikoolis läbiviidud uuring näitas, et vaid paarikümne minuti pikkune õues viibimine annab suurema energiatulva kui tass kohvi.

See suurendab organismis D-vitamiini taset. Kaalulangetamisel võib meid tabada oht, et me ei pruugi saada enam piisavalt D-vitamiini, kuid õues sportimine annab suurepärase võimaluse just D-vitamiini saamiseks, sest päikese ultraviolettkiired aktiveerivad nahas eksisteeriva kolesterooli vormi, muutes selle D-vitamiiniks.