Hea nõu

Kas kuumas vannis on võimalik tõesti kaalu kaotada sama palju kui joosteski? (1)

Õhtuleht.ee, 17. mai 2017 14:10
Foto: PantherMedia / Scanpix
Internetis levivad uudised, mis kinnitavad, et kuumas vannis lamamine aitab kaloreid põletada samaväärselt jooksmisega. Kas tõesti?

Jah, tegelikkus on ju see, et kõik, mida päeva jooksul teeme, aitab kaloreid põletada. Ka magamine ja seismine, kirjutab Glamour. Sestap pole ime, et teadlased leidsid, et ka vannis on võimalik kaloreid põletada.

Samal teemal

Nimelt viis spordifüsioloog Steve Faulkner läbi katse, kus vaatles kuumas vannis istumise ning veresuhkru ja põletatud kalorite vahelist seost. 14 mehe peal läbi viidud katse näitas, et vannis põles umbes 140 kalorit tunnis ja veresuhkur langes pärast umbes 10%.

Kuigi see uudis võib panna vannisõpradel südame põksuma, on 140 kalorit tunnis vähem kui see, mida üks 60 kilo kaaluv inimene tavaliselt tunni ajaga aktiivselt tegevuses olles kaotab. Enamik spetsialiste ja mitmed uuringud kinnitavad, et see inimene juba kaotab 1,5 kilomeetrit joostes 100 kalorit.

Ehk tõlgime selle asja sinu jaoks nüüd lahti: tund aega kuumas vannis istudes aitab sul põletada niisama palju kaloreid kui sa oleksid põletanud paar minutit joostes.

Lisaks ei aita vannis lamamine lihaseid kasvatada ja parandada ei südame ega veresoonkonna tööd.

Seega – marss jooksma! Või kui joosta ei jaksa, siis vähemalt kõnni.

Samal teemal

10.00.2017
Viis kohutavat asja, mis juhtub su kehaga, kui sa istud terve päeva
30.10.2016
Ära stressa KAALU pärast! Vaata, kuidas oma AINEVAHETUST kiirendada
26.09.2016
6 ebatavalist viisi kalorite põletamiseks
07.03.2016
Ohhoo! Kalorite põletamine suurendab ajumahtu