Hea nõu

Millal tuleks putukahammustust arstile näidata? (3)

Õhtuleht.ee, 22. mai 2017 16:41
Foto: PantherMedia / Scanpix
Putukahammustused käivad sooja ajaga kaasas, kuid millal tuleks minna putukahammustusega arsti juurde?

1. Mesilase ja herilase hammustused. Tavaliselt on need valusad ja tervisele ohtu ei kujuta, kui sa just allergiline pole. Kui oled, siis tuleb erakorralise meditsiini osakonda minna kohe, kui kõri hakkab paisuma ja tekivad hingamisraskused, kirjutab Women´s Health. Tuleviku tarbeks võiks putukahammustuse vastane ravim, näiteks EpiPen, olla käepärast. Seda kirjutab sulle arst. Arstiga pea nõu ka siis, kui pärast mitmeid mesilase-herilase hammustusi tunned iiveldust, oksendad, tekib palavik ja peapööritus. Siis on mürki su kehasse kogunenud ilmselgelt liiga palju.

Samal teemal

2. Sügelised on tegelikult midagi rohkemat kui vaid putukad, need on parasiidinakkuse põhjustatud mikroskoopilised lestad, mis levivad kulutulena. Ainus, mis neid tapab, on arsti kirjutatud ravim. Kui endalt need leiad, ära unusta ka lähedasi kontrollida!

3. Sääsed. Sääsehammustuse korral tuleb arstilt nõu küsida, kui reisid ringi, sest sääsed levitavad näiteks Zika viirust ja Denque palavikku.

4. Puugidki võivad levitada mitmeid ebameeldivaid haiguseid. Kui avastad endalt puugi, püüa see võimalikult kiiresti eemaldada. Arsti juurde mine siis, kui puugihammustuse kohale tekib punane laik, tekib palavik, külmavärinad või kahtlane lööve.

Samal teemal

19.05.2017
KANNATA ÄRA: kevadel on inimesed sääsemürgile vastuvõtlikumad
19.05.2017
Üheksa eeterlikku õli, mis aitavad soojal ajal tervist hoida
02.03.2017
Üheksa ürti, mis peaksid tervisele mõeldes kasvama iga kodu aknalaual
01.11.2016
Seitse põhjust, miks oma ilu ja tervise nimel sidrunit tarvitada