Terviseuudised

Veel 11 perearstikeskust hakkavad alkoholi liigtarvitajatega süvendatult tegelema (1)

Silja Paavle, 24. mai 2017 14:10
Foto: PantherMedia / Scanpix
Alkoholi liigtarvitamise varajase avastamise ja lühisekkumise teenust hakkavad lisaks praegusele 11 perearstikeskusele osutama veel 11 uut perearstikeskust.

Teenuse eesmärk on ennetada ja vähendada alkoholi liigtarvitamist ja sellest tulenevaid kahjusid. Teenuse käigus hindavad arstid ja õed patsientide alkoholitarvitamist AUDITi testi abil ning vajadusel viivad läbi lühisekkumise ehk lühikese struktureeritud vestluse, et patsienti motiveerida oma harjumusi muutma.   

Samal teemal

2016. aastal teenusega liitunud perearstid ja -õed prognoosivad selle aasta lõpuks AUDITit  teha veidi rohkem kui 3500 patsiendile. Uute partnerite kaasabil kasvab see arv veelgi ning kahe aasta jooksul on plaanis AUDIT teha lisaks ligikaudu 2000 inimesele. Sellisest tegevusest võiks saada perearstide ja -õdede igapäevase töö osa.

Nüüdsest hakkavad alkoholi liigtarvitajatega süvendatult tegelema ka OÜ Perearst Külvi Peterson, OÜ Pirita-Kose perearstikeskus, OÜ Mere-Med Perearstikeskus, OÜ Saku Tervisekeskus, OÜ Perearst Marika Plaks, Helen Lasn Perearst OÜ, OÜ Magdaleena Tervisekeskus, Irina Kallaste, Perearst Katrin Kivisto OÜ, Jüri Tervisekeskuse OÜ ja OÜ Peremed. Uute partnerite leidmiseks korraldas Tervise Arengu Instituut riigihanke.

Teenuse osutamise toetuseks korraldab Tervise Arengu Instituut jooksvalt ka koolitusi. Koolitustele on oodatud kõik tervishoiutöötajad, sealhulgas ka need, kes teenust osutada ei soovi või ei saa, kuid on huvitatud alkoholi liigtarvitamise teema käsitlemisest oma töös.   

Samal teemal

19.10.2017
Mullu kasvas veidi tervishoiutöötajate arv
24.12.2016
Toitumisnõustaja kaheksa soovitust, kuidas pühade ajal toitumine kontrolli all hoida
24.11.2016
KARM STATISTIKA: viinakurat on võtnud 12 aastaga 7000 elu
23.11.2016
KAS TEAD? Mis juhtub su kehaga, kui lõpetad alkoholi tarbimise