Lapsed

Eesti lipu päeval tuleb suur lasteüritus (1)

Toimetas Denes Kattago, 2. juuni 2017, 07:26
Foto: TIINA KÕRTSINI
Paides toimub pühapäeval, 4. juunil juba kuuendat aastat traditsiooniline perepäev "Laps vajab perekonda". Üheskoos kantakse sõnumit: iga laps väärib ja vajab kasvamiseks turvalist ning armastavat peret ja perekonnast algab kogu elu.

Eestis on täna arvel ligi 10 000 abivajajat last. Selle arvu sees on nii pereprobleemidega lastekaitses arvele võetud kui juba asenduskodudes ja kasuperedes elavad lapsed. "Meie väikese riigi jaoks on see number ilmselgelt liiga suur. Kõikidel nendel lastel on olnud mingil hetkel puudu midagi, mis muudaks nende elu ja kasvamise turvaliseks – kindel perekond, lähedane inimene. See aga mõjutab tugevalt nende toimetulekut tulevikus iseseisva inimesena;" ütleb ürituse eestvedaja Jane Snaith.

Samal teemal

Et 4. juunil on tegemist Eesti lipu päevaga, on palju tegevusi seotud Eesti lipu ja lipuvärvidega. Laste ja noorte kultuuriaasta puhul tuleb Paidesse sel päeval Laste Vabariik oma tegevusaladega.

"Meie sõnum on nende viie aasta jooksul nihkunud – tähelepanu pööramine juba lastekodusse sattunud lapse vajadusele perekonna järgi on laienenud lapse vajadustele üldiselt. Iga laps vajab oma positiivseks arenguks turvalisi lähisuhteid ja mõistvat täiskasvanut, kvaliteetset aega ja tähelepanu," lisab Snaith.

Üritusel osalemine, kogu meelelahutus ja toitlustamine on tasuta, välja on sihiteadlikult jäetud igasugune kommertstegevus, et osalemine oleks võimalik kõikidel - lasterikkad pered, vanemliku hooleta jäänud lapsi kasvatavad kasupered ja vähekindlustatud pered.