Hea nõu

PEKID PÕLEMA: kümme igapäevast toitu, mis aitavad tõhusalt rasvu põletada (3)

Õhtuleht.ee, 2. juuni 2017 12:35
Eri uuringud on nimelt kinnitanud, et muna hommikusöögiks süües püsib kõht kauem täis ning päeva jooksul sööd nii vähem kaloreid.Foto: PantherMedia / Scanpix
Enamik naisi on vähemalt kord elus seisnud silmitsi olukorraga, mil tuleb mõnest üleliigsest kilost vabaneda. Seetõttu on oluline teada, millised toidud seda soodustavad ja tunda ka roogi, mis aitavad rasvu eriti tõhusalt põletada.

The Healthy Food koostas nimekirja võimsatest rasvapõletajatest.

Samal teemal

Vesi. Veejoomine on kehakaalu alandamisele mõeldes väga kasulik protsess – veel on võime kiirendada ainevahetust 30% võrra tunni kuni pooleteise jooksul pärast liitri vee joomist. Parim valik on külma vee joomine, sest keha hakkab seda soojendama ja põletab nii rohkem kaloreid. Samuti on soovitatav tarbida vett enne sööki, see võimendab küllastustunnet ning aitab kaotada umbes 44% juhtudel rohkem ülekaalu.

Kala ja lahja liha. Kui tahad üleliigsetest kilodest lahti saada, vajad sa valgurohkeid toite ehk liha ja kala. Lisa need oma igapäevasesse menüüsse ning ainevahetus hakkab kiiremini tööle.

Muna on äärmiselt täisväärtuslik ja tervislik toiduaine. Kui sööd seda hommikusöögiks, kaotad ülekaalu. Eri uuringud on nimelt kinnitanud, et muna hommikusöögiks süües püsib kõht kauem täis ning päeva jooksul sööd nii vähem kaloreid.

Pähklid sisaldavad rohkesti kiudaineid, valku ja tervislikke rasvu, need annavad täiskõhutunnet ja parandavad ainevahetust. Paljud uuringud on tõestanud, et pähklite söömine aitab kaasa vöökoha kahanemisele.

Keedukartulid. Kartul võib kaalule mõeldes olla hea või halb, olenevalt selle töötlemisviisist. Keedetud kartul sisaldab aga aineid, mis tekitavad täiskõhutunde kiirelt ja kauaks.

Roheline tee aitab rasvu põletada tänu rikkalikule bioaktiivsete ainete sisaldusele. Eriti tõhusalt aitab see põletada kõhurasva.

Kohvis sisalduv kofeiin suurendab ainevahetuse tõhusust 3-11%, umbes 4-6 tassi kohvi joomine aitab põletada 79-150 kalorit päevas. Paraku on kohvijoomisega nii, et keha harjub sellega kiirelt ning kohvisõltuvuses inimestel ei pruugi see avalduda.

Õunaäädikas aitab veresuhkrul püsida madalal tasemel, tekitab täiskõhutunnet ning vähendab päeva jooksul nii ülemääraste kalorite tarbimist.

Kookosõli on sisaldab rasvu, mis aitavad ainevahetust kiirendada ja tekitavad täiskõhutunnet. Ka kookosõli põletab tõhusalt just kõhupiirkonda kogunenud rasvu.

Tulised piprad. Neis sisalduv kapsaitsiin on aine, mis paneb pekid särinal põlema, vähendab söögiisu ja parandab ainevahetust. Lisa tuliseid pipraid oma igapäevastele roogadele.