Hea nõu

Neli asendamatut äppi, mis aitavad suvel terve püsida (2)

Silja Paavle, 13. juuni 2017 14:55
Foto: PantherMedia / Scanpix
Hulk nutikaid äppe aitavad suvel muretumalt puhata ja terve püsida. Tele2 tootedirektor Katrin Aron toob välja neli seesugust.

1. Grilltime.  Rakenduses on taimer ja grillimise juhendaja, mis muudab suvise grillihooaja lihtsamaks ja vähem stressitekitavaks. Grilltime võimaldab kiiresti määrata burgerite, kana, sealiha, kala, juurviljade ja palju muu küpsemise ajad. Selleks tuleb kõigepealt valida liha paksus ja määrata, milline peaks olema küpsusaste. Seejärel soovitab äpp grilli temperatuuri ja toidu valmimisaega. Grilltime annab sulle märku, millal tuleks liha ümber keereata või millal on toit täiesti valmis. Enam ei ole vaja grilli ääres närviliselt oodata ega muretseda, kas kõik on tehtud nii nagu peab. Rakendus on saadaval tasuta Androidi telefonidele, iOSi telefonidele maksab äpp 1,8 eurot.

Samal teemal

2. Anti Mosquito Repellent. Tegemist on nutika sääsetõrjevahendiga, mis kaitseb sääsehammustuste ja teiste tüütute putukate eest. Rakendus levitab väga kõrge sagedusega ultraheli, mis putukatele ei meeldi. Inimesed heli ei kuule. Kuna maailmas on üle 3500 sääseliigi, siis saab äpis valida erinevaid ultrahelisagedusi, et leida see, mis toimib just teie piirkonna sääskedele. Hoidke nutitelefon rakendusega enda lähedal ja nautige õues olekut ilma hammustusteta. Rakendus on tasuta alla laetav nii Androidi kui ka iOSi telefonidele.

3. Waterlogged. Suvekuumuses võib piisavas koguses vee joomine muutuda elu või surma küsimuseks. Üllataval kombel aga ei joo enamik meist piisavalt vett, rääkimata siis kuuma käes olles. Siin tulebki appi Waterlogged. See on parim viis hoida silm peal oma veetarbimisel. Waterlogged laseb teha pilte oma joogianumatest, et aidata mõõta, kui palju vett joote. Lisaks saate ka veevajaduse kohta graafikuid ja meeldetuletusi. Äpp ühildub ka teiste tervise monitoorimise äppidega, nagu Fitbit. Rakendus on saadaval tasuta nii Androidi kui ka iOSi telefonidele.

4. UV Lens – UV Index Forecasts. Rakendus aitab hoiduda päikesepõletusest, annab märku, millal tuleks oma naha eest hoolitseda ja millal võib rahulikult päikest võtta. Äpp laseb teil välja töötada nahatüübile vastava personaalse päevitusplaani ja edastab teile UV-kiirguse kohta informatsiooni, et teaksite millistel päevadel oleks parem kodus püsida. UV Lens tuletab ka meelde, millal on õige aeg määrida päikesekreemi. Rakendus on tasuta alla laetav nii Androidi kui ka iOSi telefonidele.

Samal teemal

11.08.2017
Arst paneb südamele: Kaitse oma nahka päikese eest! 
28.06.2017
Toidud, mida võid rahulikult vee joomise asemel süüa
19.06.2017
Loe, miks peaksid hommikuid alustama klaasi vee rüüpamisega?
16.06.2017
Põletad end pidevalt päikese käes ära? Ehk teed ühe neist neljast levinud veast?