Uudised

KIIRE VASTUS: Uue Maailma tänavafestivalil saab teha HIV kiirtesti (1)

Toimetas Denes Kattago, 1. september 2017 11:06
Uue Maailma tänavafestivalFoto: Arno Saar
Homme, 2. septembril on Eesti Patsientide Liit ja Tervise Arengu Instituut väljas Uue Maailma tänavafestivalil, kus kell 13 – 16 saab teha tasuta HIV kiirtesti.

“HIV juhtude hulk on jätkuvalt tõusuteel: kaheksa kuuga diagnoositi Eestis HIV 151 inimesel, mis on aastases võrdluses ligi veerandi võrra enam,” sõnas Eesti Patsientide Liidu tegevjuht Kadri Tammepuu.

“HIV levib järjest enam sugulisel teel ja see pole ammu ainult süstivate narkomaanide haigus. Tark testib ja hoolib oma lähedaste tervisest, seetõttu oleme koostöös TAI-ga leidnud võimaluse HIV testimist populaarsel kogukonna päeval ka läbi viia,” sõnas Tammepuu.

Testi tehakse alates kella 13-st elavas järjekorras. Patsientide liidu telk asub Koidu 67 maja ees.

„HIV ei pruugi pikka aega nähtavaid haigusnähte tekitada. Inimese välimuse põhjal ei ole võimalik viiruse olemasolu hinnata ja ka inimene ise ei pruugi olla oma nakatumisest teadlik. Ainus viis kindel olla on teha HIV test,“ ütles TAI tervise edendamise osakonna juhataja Tiia Pertel.

Ühtlasi saab päeva jooksul uurida Eesti Patsientide Liidu tegevuste ja soodustuste kohta ning astuda soovi korral liidu liikmeks.

Samal teemal

04.08.2017
„Kas need on päris kujud? Vaata, ta liigutas!“ – pealinna uulitsapeol ärkasid skulptuurid ellu
02.08.2017
GALERII JA VIDEO | Uue Maailma tänavafestival äratab skulptuurid ellu
31.07.2017
Asumifestival suleb Tallinnas liikluse