Lapsed

Suva sokivabrik annetab EV100 kujundusega sokkidega müügist osa raha jälgimismonitoride ostmiseks (2)

Toimetas Silja Paavle, 12. september 2017, 09:17
Sokid, mille müügist osa annetatakse haigete laste toetuseks.  Erakogu
Suva sokivabrik lisas Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul oma sortimenti spetsiaalsed EV100 logoga sokid, mille müügiga tehakse Eestile ka kingitus. Nimelt annetab Suva iga müüdud sokipaari pealt 25 senti SA TÜK Lastefondile Tartu lastekliinikule uute jälgimismonitoride ostmiseks ning kingib seeläbi Eestile tulevikuks tervemad lapsed.

Juubelisokke on saadaval kahes erinevas värvitoonis - musti ja valgeid - ning lisaks ka hõbeniidiga sokid. EV100 kujundusega sokke saab soetada kõikidest Suva esinduskauplustest, e-poest ning suurimatest Selveritest üle Eesti. Samuti saab juubelisokke osta ka Lastefondi kodulehe vahendusel.

Samal teemal

Sokkide müügiga toetab Suva Lastefondi kaudu TÜ Kliinikumi Lastekliinikut uute jälgimismonitoride soetamisel, mis võimaldavad pakkuda Eesti lastele senisest veelgi paremat raviteenust. Lastekliinik vajab kuut monitori kogumaksumusega 16 800-18 600 eurot.

Lastekliiniku direktor dr Marika Kirss selgitab, et raskes seisundis enneaegne vastsündinu vajab pidevalt eluliste näitajate jälgimist, mille juures on jälgimismonitor hädavajalik.

“Jälgimismonitor võimaldab saada püsivat ülevaadet lapse südametegevusest, vere hapnikuküllastatusest, vererõhu näitudest, pulsisagedusest, hingamissagedusest ja vajadusel ka kehatemperatuurist,” selgitab ta. “Kui esineb kõrvalekaldeid nende eluliste näitajate normväärtustest, annab monitor sellest alarmiga kohe haiglapersonalile märku.”

Suva eriprojektide müügi-ja turundusjuhi Sven-Erik Rieseni sõnul soovis Suva kodumaise ettevõttena omalt poolt Eesti riigile midagi kinkida ning vabariigi sünnipäev näis selleks ideaalne võimalus.

“Mõte Eestile kingituse tegemisest on äärmiselt sümpaatne ning mis oleks parem kingitus kui riigi kestmajäämine, mille garantiiks on terve ja tugev järelkasv. Eriti, kuivõrd ka EV100 on fookusesse võtnud just lapsed ja noored,” räägib Riesen. “Ning kes oleks selleks parim koostööpartner kui mitte Eesti tuntuim ja usaldusväärseim lastele suunatud heategevusfond.”

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar tunneb alanud koostöö üle samuti suurt rõõmu. “Usun, et üheskoos suudame teha Eestile väga väärtusliku kingituse tervemate laste näol,” on ta lootusrikas.

Suva Sokivabrikul on seljataga pikk ja väärikas ajalugu, mis sai alguse aastast 1919. Ülejärgmisel aastal tähistab Suva 100. juubelit.

Ka Eesti riik saab tuleva aasta 24. veebruaril saja-aastaseks. Seda pidulikku sündmust tähistatakse 2017. aasta aprillist 2020. aasta veebruarini katusüritusega EV100, mille raames on kõigil Eesti inimestel võimalik juubeli tähistamiseks erinevaid aktsioone korraldada ja Eestile kingitusi teha.

2 KOMMENTAARI

h
Huvitav, 12. september 2017, 10:33
kes neid madalakvaliteediga ja ülikalleid Suva sokke küll ostab !? Suva suvaliste sokipaari raha eest saab netist tellides 10 paari kvaliteetseid sokke.
n
Nojaa, aga 12. september 2017, 09:30
sukavabrik saab selle raha ju sokiostjatelt. Kes siis ikkagi annetaja on, vabrik või ostja?

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee