Kenno on sügava puudega ajukahjustusega poiss, kes vajab eluspüsimiseks ravitoitu.Foto: Erakogu
Toimetas Silja Paavle 18. oktoober 2017 15:00
Kenno on 7-aastane sügava puudega poiss, kes ei ole võimeline ise toitu närima ning ta vajab püreestatud tavatoidule lisaks kõrgekalorilist ravitoitu, et kaal tõuseks. Et perele käib ravitoidu ostmine üle jõu, ulatab Lastefond madala kaaluiibega ajukahjustusega poisile abikäe.

Vaid 13 ja pool kilo kaaluval Kennol on diagnoositud corpus callosumi agenees ehk suuraju kaht poolkera ühendava mõhnkeha kaasasündinud puudumine. Lisaks on tal ka epilepsia ning psühhomotoorse arengu pidurdus.

Ta on ööpäevaringset hooldust vajav lamav laps, kes ei ole võimeline ise toitu närima, ent saab neelata. Poissi toidetakse lusikaga püreestatud tavatoiduga, kuid tal oleks lisaks tarvis kõrgekalorilist ravitoitu, et kaaluiivet tõsta. Viimase aasta jooksul pole Kenno kaalus juurde võtnud.

Kennole vajaliku spetsiaalse ravitoidu muretsemine käib perele üle jõu. Seega otsustas annetajate toel tulla poisile appi Lastefond, kes toetab ravitoidu ostmist ühes kuus 56 euro ulatuses (aasta jooksul kokku kuni 676 euroga).

Lastefondi toetusjuhi Eveli Ilvese sõnul on Kenno armas 7-aastane poiss, kes vajab väga spetsiaalset ravitoitu. “Kenno on pärit suurest perest, kus pereema toimetab ise tervisemuredega võideldes üksinda,” tõi ta välja. “Lastefondil on väga hea meel, et Kenno lugu meieni jõudis ja saame veidigi ta perele abiks olla.”

Kohalik omavalitsus aitab katta lapsehoiuteenuse maksumuse. Suure hooldusvajaduse tõttu on pere kulud aga väga suured ning nad vajavad lisatuge.