Terviseuudised

Esimese kahe kuuga on hambaravihüvitist kasutanud veidi rohkem kui 52 000 inimest (1)

Toimetas Silja Paavle, 5. märts 2018 11:05
Foto: PantherMedia/Scanpix
Tänavu kahe esimese kuuga on täiskasvanute hambaravihüvitist kasutanud veidi üle 52 000 inimese 2,4 miljoni euro eest.

Kõige aktiivsemalt on hüvitist kasutanud 40 euro suurust soodustust saavad täiskasvanud ning pensionärid ja osalise või puuduva töövõimega inimesed, kellel on õigus saada 85 eurot hüvitist.

„Meil on hea meel näha, et inimesed kasutavad seda võimalust üha aktiivsemalt. Julgustame kõiki, kes ei ole ammu enda suutervist kontrollinud, sel aastal hambaarsti külastama,“ sõnas haigekassa esmatasandi talituse juht Külli Friedemann.

Tänaseks pakub täiskasvanute hambaravihüvitist 250 kabinetti üle Eesti ning endale lähima leiab haigekassa kodulehe kaardirakenduselt.

„Hüvitist saab kasutada meie partnerite juures ja sellised kliinikud on olemas nüüd igas maakonnakeskuses,“ lisas Friedemann.

40-eurost hüvitist saab kasutada ühel hambaarsti külastusel kuni 50% hambaraviarve eest tasumiseks ning teise (vähemalt) poole summast tasub patsient ise.

Samal teemal

Rasedad, alla üheaastase lapse emad, osalise või puuduva töövõimega inimesed, üle 63-aastased eakad ning suurenenud hambaravivajadusega inimesed (sh I tüübi diabeedi ja Sjögreni sündroomiga patsiendid) saavad hambaravihüvitist 85 eurot aastas ning nemad tasuvad raviarvest alati vähemalt 15% ise. Enne hambaarsti külastust tasub veenduda, kas teil on õigus suuremale hüvitise summale.

Hüvitise suurust ja jääki saab vaadata riigiportaalist www.eesti.ee.

Hüvitis arvestatakse patsiendi arvelt maha kohe hambaarsti juures makstes ning hiljem ei pea inimene esitama ühtegi dokumenti või avaldust. Täiskasvanute hambaravihüvitis kehtib esmavajalikele teenustele, mis on kirjas haigekassa tervishoiuteenuste loetelus.

Samal teemal

06.07.2018
Hambaarstide liit täiskasvanute hambaravihüvitisest: mõtlematu raiskamine
09.03.2018
Regulaarne hambaravi aitab insulti ennetada
31.01.2018
Hambaarstide liidu juht: patsient peab saama hüvitist enda hambaarsti juures
05.01.2018
Hambaravihüvitis on tänavu kümme eurot suurem kui mullu