Foto: PantherMedia/Scanpix
Ohtuleht.ee 22. märts 2018 16:10
Et mitte intiimelu rikkuda, ei maksa hügieeni unustada ka mõnuhetkedel. Siin on välja toodud mõned vead, mida paarid seksi ajal, enne ja pärast teevad.

Tualetis käimine. Paljudel naistel on kombeks käia WC-s vahetult enne ja pärast seksi, kirjutab Bustle. Vahetult enne seksimist tualetti ei tasu minna, sest see võib suurendada põletikuohtu. Pärast vallatlemist on see igati õige samm, sest kõikvõimalikud bakterid võivad möllamise käigus sattuda naise kuseteedesse. Kui kohe pärast seksi pissil käid, väljutad ka sinna kogunenud pahalased.

Käte pesemine. Kogu selle toreda tegevuse käigus puudutate üksteist palju. Keset hellitusi ei ole kuigi seksikas küsida: „Aga käed on pestud?“ Et vältida mustuse ja bakterite sattumist õrnadesse kohtadesse, peaksid mõlemad partnerid eelnevalt (ja ka pärast) käed puhtaks pesema.

Anaalseks. Mõned paarid proovivad seksi ka läbi nn tagaukse. Ja selles pole midagi halba, kuid siis tuleks sellel seksikorral ka selle juurde jääda. Pärast anaalseksi ilma vahepealse korraliku puhastuseta vagiinasse sisenemine on kiire tee vastiku põletikuni. Nendes kahes piirkonnas on lihtsalt väga erinevad bakterid ja kõige ohutum on ühe seksikorra ajal mitte kohavahetust teha.

Seksijärgne puhastus. Jah, naise vagiina saab enda puhastamisega ka ise väga hästi hakkama. Kindlasti ei pea pärast seksi ennast seebiga üle nühkima. Kuid pärast hoogsat müramist on siiski mõistlik kõigil osapooltel duši alt läbi hüpata või vähemalt niiske lapi või intiimhügieeni tootega „alumist korrust“ natuke puhastada. Duši alla ei pea ka üksi minema...