Haigestunuid veel on, kuid saabunud suvesoe on pannud ülemiste hingamisteede viirused taanduma.Foto: PantherMedia/Scanpix
Toimetas Silja Paavle 16. mai 2018 17:55
Mai teisel nädalal pöördus arstide poole 2342 haigestunut, neist 47,9 protsenti olid lapsed. Grippi ja ägedatesse hingamisteede haigustesse haigestumine näitab langustrendi, mai esimesel nädalal pöördus arsti poole 2786 ja sellele eelnenud nädalal 3304 inimest.

Terviseameti andmeil langes ägedatesse hingamisteede haigustesse haigestumus eelneva nädalaga võrreldes 16 protsenti ning grippi 54 protsenti. Haigestumine ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse jõudis hooajavälisele ehk tavapärasele tasemele, grippi haigestumine veel tavatasemele langenud pole. Endiselt on ringluses A- ja  B-gripiviirused.

Sentinelsüsteemi kaudu registreeritud andmete põhjal võib hinnata grippi haigestumuse intensiivsust madalaks. Laboratoorse kinnituse said 21 A- ja 1 B-gripiviirust.

Märkimisväärselt on vähenenud hospitaliseerimist vajanud inimeste arv, ajavahemikul 7.-13. mai hospidaliseeriti 32 patsienti.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse täpsustatud andmetel on hooaja algusest gripi tõttu hospitaliseeritud 1946 patsienti. Sel nädalal intensiivravi vajanuid ega gripi tagajärjel surnuid ei olnud.