Keha

PATOLOOG KÕNELEB: viis asja, mida lahkamine paljastab sinu elustiili kohta (14)

Ohtuleht.ee, 24. juuni 2019, 19:08
Vahel leiab lahkaja ka üllatustsirroosi, näiteks kui üksi elav inimene on pidevalt joonud, aga keegi pole osanud midagi kahtlustada.Foto: Vida Press
Kas lahkamisel on näha, kuidas sa oled elanud? Patoloogiaprofessor räägib Iltalehtis, missuguste leidudega ta oma töös kokku puutub.

1. Kopsud

Kopsukahjustused ja vähk, mille põhjuseks on olnud suitsetamine, on näha juba palja silmaga. Mikroskoobi all võib kopsukoes näha kroonilist põletikku. Seda, kui lahkunu on aeg-ajalt tõmmanud paar sigaretti, siiski näha pole. Nende kopsudes, kes on elanud suurlinnas, võib leida süsinikuosakesi. Mustad kopsud, millega koolilapsi hirmutatakse, võib seega saada ka suurlinnas elades.Suitsetamine ei mõjuta muidugi ainult kopse, vaid suurendab ka teiste organite haigestumise riski.

Foto: Pexels

2. Maks

Alkoholiga liialdamist on näha rasvunud maksast. Joomine võib lõpuks põhjustada ka maksatsirroosi, mis on surmav. Vahel leiab lahkaja ka üllatustsirroosi, näiteks kui üksi elav inimene on pidevalt joonud, aga keegi pole osanud midagi kahtlustada.

Foto: Pexels

3. Kõht

Inimesed on nüüdisajal paksemad ja ülekaalu on näha ka rasva kogunemisest kõhuõõnde.

4. Nahk

Liigne päikesevõtt on näha erinevate nahahäirete ja pigmendilaikudena. Nahal võib olla ka kasvajaid, millest halvim on melanoom. Kuid näiteks rohked tätoveeringud ei põhjusta elundites muutusi.

Foto: Pexels

5. Magu

Vastupidiselt linnalegendile ei paista nõudepesumasina pesuainete kasutamine välja ei maost ega teistest elunditest. See-eest on mao limaskesta kahjustustest ja isegi väikestest haavanditest näha pikaaegne valuvaigistite kasutamine.

Foto: Pexels

Samal teemal

21. juuli 2019, 10:00
LÄHEDANE JOOB? Mis teda aitab, aga mis teeb asja veel hullemaks?
7. juuli 2019, 13:00
KAS JOOD LIIGA PALJU? 8 märki, et joomine kipub käest minema
18. juuni 2019, 00:01
KAS SÜNNIMÄRK ON OHTLIK VÕI MITTE? Paar päeva ärevust, kuni uuringul selgus vastus
5. juuni 2019, 19:00
HINDA, MIS TÜÜPI NAPSUTAJA SA OLED! Kas püsid terane või muutud hulljulgeks?

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee