Terviseuudised

President Kaljulaid: võrdne ligipääs tervishoiule loob võrdsema ühiskonna (24)

Ohtuleht.ee, 13. juuni 2018, 18:04
 Erik Peinar
Eesti on õigel ajal teinud raskeid valikuid, et tagada meie inimeste vajadustele vastav arstiabi. Selle alus on solidaarne tervishoiusüsteem, kus ligipääs on tagatud kõigile ja kõik ka panustavad ühiselt, vajadusel nõrgemaid toetades, ütles president Kersti Kaljulaid täna Maailma Terviseorganisatsiooni konverentsil Tallinnas.

Erinevad tulevikuprognoosid ennustavad sissetulekute ebavõrdsuse suurenemist ja see avaldab survet tervishoiule ja sotsiaalkuludele. Nende väljakutsete lahendamiseks on president Kaljulaidi sõnul oluline mõista, et tõhusad tervishoiusüsteemid peavad edendama nii tervist kui ka jõukust. „Selline mõtlemine on eriti oluline väikeriigis nagu Eesti, kus iga inimene ja tema panus ühiskonda on oluline.“

Eesti jaoks on oluline, et inimene maksaks ise võimalikult vähe oma taskust tervishoiule juurde. Loomulikult on see president Kaljulaidi sõnul suur pingeallikas, sest ükski riik ei suuda rahastada kõike ja seetõttu tuleb ka Eestis tasuda ise näiteks hambaravi, ravimite ja ka väga kalli või eksperimentaalse vähiravi eest. Siiski pakub Eesti tervisekindlustatud inimestele enamikku haiguste ravi katvatest teenustest: „Eesti kulutab tervisele 6,7 protsenti SKT-st, mis on palju väiksem kui ELi või OECD keskmine. Sellegipoolest olen kindel, et meil on tervishoiusüsteem, mis aitab ka meie ühiskonna kõige haavatavamatel liikmetel vajalikku ravi saada,“ ütles president Kersti Kaljulaid. 

Täna ja homme Tallinnas toimuv Maailma Terviseorganisatsiooni konverents „Tervisesüsteemid solidaarsuse ja jõukuse heaks: et mitte keegi ei jääks maha“ tähistab 10 aasta möödumist Tallinna harta allkirjastamisest.  

24 KOMMENTAARI

j
jah 14. juuni 2018, 09:04
miks inimene ei saa aru,et loeb ju nagu robot .
l
Lugeja 14. juuni 2018, 08:21
No mis sa kostad? Tõstis teemat millest ainult mullid . Inimesed hambutud ja haiged. Sa Kaljulaid endale aru ka annad,kelle pihta sa tulistad? Eks ikka enda valijate pihta kes sind seal toompeal valisid. Kaua sa narri mängid? Konkreetsust pole aga vahtu ajad! Paha hakkab.
Loe kõiki (24)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee