Terviseuudised

PUHKUS ON TÕELINE PIIN! Kas oled sõltuvuses oma tööst? (2)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 24. juuli 2018, 11:42
Töösõltlast vaevab puhkuse ajal tühjuse ja süütunne. Foto: Vida Press
Kõikidele ei tundu puhkus tore ja õnnelik aeg. Töösõltlasele tekitab ainuüksi mõte puhkusest ärevust.

Mõned meist ei taha puhkusele jääda ega oska ka seda nautida. Mis võiks olla selle põhjused? Mõnes töökohas on töötajate suhtes ebarealistlikult kõrged ootused, tööd on liiga palju ja see on halvasti korraldatud. Väga kurnatud inimesel on raske puhkuselainele jääda, sest mõttes on ainult see, kuidas eemaoleku ajal kõik tööd kuhjuvad.

Mõned inimesed on aga on tööle niivõrd pühendunud, et puhkusele jäämine tundub keeruline. Puhkusele ei taha vahel minna ka üksikud inimesed, sest puhkus võib üksindustunnet veelgi süvendada. 

Kui töö on väga koormav ja puhkused on lühikesed, siis võib juhtuda, et inimesel  tekigi kunagi puhkusetunnet. Algul lähevad mõned päevad, et töömõtetest lahti saada ja juba tuleb hakata taas töö peale mõtlema.

Puhkus võib tähendada hoopis riidu

Suhe töösse võib olla ka nagu sõltuvus. Sellistel inimestel on eriti raske puhkusele jääda.  Töösõltlast vaevab tühjusetunne ja ka süütunne, miks ta pole tööl.

Töösõltlane mõjutab kogu peret ja ka teiste pereliikmete puhkust. Kui asi on kestnud juba aastaid, võib puhkus tähendada hoopis riidude algust.

Enne puhkust võiks omavahel plaani pidada ja leppida kokku ühised mängureeglid. Tööga väga tugevalt seotud inimene ei oska ehk kohe puhkuserütmis elama hakata, kuid vähehaaval võib see  õnnestuda.

Allikas: Iltalehti

Samal teemal

25. detsember 2018, 14:00
Kas sõpradega juba suhtlesid? Nii mõjub see mõlema tervisele
27. august 2018, 14:10
Eestlased ei oska puhata: enamik meist teeb tööd ka puhkusel olles
1. august 2018, 12:15
TEADLANE KINNITAB: sõltuvuse teket mõjutavad ka vanemad
18. juuli 2018, 12:51
Juss Haasma muutis elustiili: „Jooks aitab kõvaketta puhtaks saada.“