Emakakaelavähi varajased sümptomid jäävad naisele endale sageli märkamatuks ning ta tunneb ennast täiesti tervena.Foto: Vida Press
Liina Metsküla 9. oktoober 2018 07:00
Emakakaelavähk on tõsine haigus ja sellepärast peaks vähemalt kord aastas käima günekoloogi vastuvõtul, paneb naistele südamele Confido Erameditsiinikeskuse naistearst Urve Pappa.

Emakakaelavähk on tõsine haigus ja sellepärast peaks vähemalt kord aastas käima günekoloogi vastuvõtul, paneb naistele südamele Condido Erameditsiinikeskuse naistearst Urve Pappa.

 „Emakakaelavähk on emakakaela lamerakkepiteelist arenenud pahaloomuline kasvaja, mis õigel ajal avastatuna on kergesti diagnoositav ja ravitav,“ selgitab Urve Pappa. Põhiline haigestujate vanuserühm on 45–55aastased naised, kuid tõbe diagnoositakse üha noorematel (20–40aastastel). Pappa lisab, et kuna emakakaelavähki haigestumisel ei ole otsest seost pärilikkusega, võivad olla ohustatud naised igas vanuses. Pärilikkus võib teatud määral küll mõjutada immuunsüsteemi tugevust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

lugeja 9. oktoober 2018 16:09
Mida rohkem nutitelefone, arvuteid jne..., seda rohkem suureneb ka terviseprobleemide võrgustik. Kõik ümberringi kiirgab nii padja all kui padja peal, käed ja silmad on pidevalt elektroonikas, vereringe probleemid, kõverad seljad, aju häving jne...jne...jne..., rääkimata kasvajatest.
kk 9. oktoober 2018 13:21
PÄRISELT, ÕHTULEHT??? te küsite selliste artiklite eest raha??
ma saan aru, kui te mõttetu klatši eest kasseerite, aga nii olulistel teemadel võiks ikka lasta tasuta ringelda. Signing off from this maddness...
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS