Toitumine

6 märki, mis näitavad, et oled kohviga liiale läinud 

Ohtuleht.ee, 11. oktoober 2018, 08:14
Kui jood liiga palju kohvi, ei anna see energiat, vaid hoopis võtab.  Vida Press
Paljud inimesed ei kujuta ette hommikut ilma kohvita. Seda enam, et kohvil on ju tervisele mitmeid kasulikke mõjusid.

Näiteks on leitud, et kohvisõbrad elavad kauem ning neil on väiksem risk haigestuda dementsusse. Kuid on mõned märgid, mis näitavad, et sa oled kohvijoomisega liiale läinud.

Võiksid mõne tassi vähem rüübata, kui sul esineb üks neist kuuest märgist. Siis on kindel, et kohvijoomisest on tervisele ikka kasu, kirjutab Prevention.

Sa oled närviline 

Kohv stimuleerib kesknärvisüsteemi. Kui kohviga liialdada, võib inimene tunda end närviliselt, tema südame löögisagedus võib tõusta, ta ärritub kergemini ning tal võib ette tulla isegi kontrollimatuid vihapurskeid. Kui sa oled väga suur kohvisõltlane ning eelnimetatud märgid sind kimbutavad, proovi juua  kofeiinivaba kohvi. Kui sul on aga süda haige ja sa tunned eelpoolkirjeldatus ära enda, tee kohvijoomisele lõpp.

Sul saab päeval jaks otsa 

Kohv ergutab ja annab energiat, kuid kui selle mõju mööda läheb, võib sind tabada järsk jõuetus ja energialangus. Selle vältimiseks söö tervislikult ning veendu, et sööd seda, mis tõesti energiat annab.

Sa käid sageli pissil 

Kohv on diureetikum, mis tähendab, et seda juues sageneb vajadus vetsus käia. See aga tähendab, et kui sa jood palju kohvi, aga ei joo vett, siis ähvardab sind dehüdratsioon. Selle ennetamiseks söö – toit aeglustab vedelike liikumist läbi seedesüsteemi ning hoiab su keha kuivamast.

Su silmad tõmblevad 

Sul on kõht lahti 

Umbes 30% inimestele mõjub kohv lahtistina. Miks, seda täpselt ei tea, kuid arvatakse, et kohvi happeline koostis stimuleerib seedesüsteemi ning see teebki kõhu lahti.

Su unerütm on sassis

Teadlased on korduvate uuringutega kinnitanud, et kofeiin rikub une kvaliteeti ja raskendab uinumist isegi siis, kui viimase tassi ja voodissepugemise vahele jääb kuus tundi. Kui sul on unehäired, siis jälgi, et sa ei jooks pärastlõunal enam tassigi kohvi.

Samal teemal

23. aprill 2019, 07:00
JÄLLE PISSIHÄDA? Mitu korda päevas on normaalne vetsus käia?
12. aprill 2019, 07:00
HEA PÄEV ALGAB NII! Ajurveeda soovitab hommikuks neid uusi harjumusi
2. aprill 2019, 06:50
SILMALAUD TÕMBLEVAD: need on kuus peamist põhjust, miks see üle ei lähe
19. veebruar 2019, 13:12
KOGU AEG VÄSINUD JA UIMANE? Unearst selgitab, millal võiks kahtlustada unehäireid

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee