Hea nõu

EI SUUDA KOHVITA ELADA? Need 6 märki viitavad, et oled sellega liiale läinud 

Ohtuleht.ee, 5. veebruar 2021 05:00
Kui jood liiga palju kohvi, ei anna see energiat, vaid hoopis võtab. Foto: Vida Press
Paljud inimesed ei kujuta ette hommikut ilma kohvita. Seda enam, et kohvil on ju tervisele mitmeid kasulikke mõjusid.

Näiteks on leitud, et kohvisõbrad elavad kauem ning neil on väiksem risk haigestuda dementsusse. Kuid on mõned märgid, mis näitavad, et sa oled kohvijoomisega liiale läinud.

Võiksid mõne tassi vähem rüübata, kui sul esineb üks neist kuuest märgist. Siis on kindel, et kohvijoomisest on tervisele ikka kasu, kirjutab Prevention.

Sa oled närviline 

Kohv stimuleerib kesknärvisüsteemi. Kui kohviga liialdada, võib inimene tunda end närviliselt, tema südame löögisagedus võib tõusta, ta ärritub kergemini ning tal võib ette tulla isegi kontrollimatuid vihapurskeid. Kui sa oled väga suur kohvisõltlane ning eelnimetatud märgid sind kimbutavad, proovi juua  kofeiinivaba kohvi. Kui sul on aga süda haige ja sa tunned eelpoolkirjeldatus ära enda, tee kohvijoomisele lõpp.

Foto: Pexels

Sul saab päeval jaks otsa 

Kohv ergutab ja annab energiat, kuid kui selle mõju mööda läheb, võib sind tabada järsk jõuetus ja energialangus. Selle vältimiseks söö tervislikult ning veendu, et sööd seda, mis tõesti energiat annab.

Sa käid sageli pissil 

Kohv on diureetikum, mis tähendab, et seda juues sageneb vajadus vetsus käia. See aga tähendab, et kui sa jood palju kohvi, aga ei joo vett, siis ähvardab sind dehüdratsioon. Selle ennetamiseks söö – toit aeglustab vedelike liikumist läbi seedesüsteemi ning hoiab su keha kuivamast.

Su silmad tõmblevad 

Silmalau tõmblemine on ebamugav ning paistab välja. Teadlased on kindlaks teinud, et liigne kofeiin on silmalau tõmblemise põhjuste osas esikolmikus. Kui sind see häda kimbutab, vähenda kohvijoomist ning joo rohkem vett.

Foto: Pexels

Sul on kõht lahti 

Su unerütm on sassis

Teadlased on korduvate uuringutega kinnitanud, et kofeiin rikub une kvaliteeti ja raskendab uinumist isegi siis, kui viimase tassi ja voodissepugemise vahele jääb kuus tundi. Kui sul on unehäired, siis jälgi, et sa ei jooks pärastlõunal enam tassigi kohvi.

Samal teemal

25.07.2021
TUGEVDA TERVIST KASULIKE BAKTERITEGA! Probiootikume leiad ka aiast ja neist toitudest
14.07.2021
PISS HAISEB IMELIKULT? Need on 6 kõige tavalisemat põhjust
16.05.2021
PIINAV PISSIHÄDA! Need kuraditosin toitu ajavad vetsu vahet jooksma
13.05.2021
MIDA TEEB KOHV SU KEHAGA? 9 head ja halba toimet, mida peaksid teadma