Hea nõu

EI SUUDA KOHVITA ELADA? Need 6 märki viitavad, et oled sellega liiale läinud 

Ohtuleht.ee, 3. september 2020 07:00
Foto: Pexels
Paljud inimesed ei kujuta ette hommikut ilma kohvita. Seda enam, et kohvil on ju tervisele mitmeid kasulikke mõjusid.

Näiteks on leitud, et kohvisõbrad elavad kauem ning neil on väiksem risk haigestuda dementsusse. Kuid on mõned märgid, mis näitavad, et sa oled kohvijoomisega liiale läinud.

Võiksid mõne tassi vähem rüübata, kui sul esineb üks neist kuuest märgist. Siis on kindel, et kohvijoomisest on tervisele ikka kasu, kirjutab Prevention.

Sa oled närviline 

Kohv stimuleerib kesknärvisüsteemi. Kui kohviga liialdada, võib inimene tunda end närviliselt, tema südame löögisagedus võib tõusta, ta ärritub kergemini ning tal võib ette tulla isegi kontrollimatuid vihapurskeid. Kui sa oled väga suur kohvisõltlane ning eelnimetatud märgid sind kimbutavad, proovi juua  kofeiinivaba kohvi. Kui sul on aga süda haige ja sa tunned eelpoolkirjeldatus ära enda, tee kohvijoomisele lõpp.

Foto: Pexels

Sul saab päeval jaks otsa 

Kohv ergutab ja annab energiat, kuid kui selle mõju mööda läheb, võib sind tabada järsk jõuetus ja energialangus. Selle vältimiseks söö tervislikult ning veendu, et sööd seda, mis tõesti energiat annab.

Kui jood liiga palju kohvi, ei anna see energiat, vaid hoopis võtab. Foto: Vida Press

Sa käid sageli pissil 

Su silmad tõmblevad 

Silmalau tõmblemine on ebamugav ning paistab välja. Teadlased on kindlaks teinud, et liigne kofeiin on silmalau tõmblemise põhjuste osas esikolmikus. Kui sind see häda kimbutab, vähenda kohvijoomist ning joo rohkem vett.

Foto: Pexels

Sul on kõht lahti 

Umbes 30% inimestele mõjub kohv lahtistina. Miks, seda täpselt ei tea, kuid arvatakse, et kohvi happeline koostis stimuleerib seedesüsteemi ning see teebki kõhu lahti.

Su unerütm on sassis