Meeled

ENAM KÜLL EI JAKSA! Need märgid näitavad, et probleem on juba tõsine  

Ohtuleht.ee, 10. detsember 2020 07:00
Kui lased endal jõuda läbipõlemiseni, võib sellest toibumine võtta aastaid. Foto: Vida Press
Kas tunned vahel, et nüüd küll enam küll ei jaksa? On see mööduv stress või hoopis midagi tõsisemat?

Stress

Samal teemal

Stressi puhul tundub, et kohustusi on nii palju, et pole jõudu kõike ära teha.  Stress tähendab ülekoormust, mis tekitab pinget ja ärevust. See võib põhjustada uneraskusi, peavalu, südamekloppimist, iiveldust ja kõhuvalu. See, kui hästi või halvasti sa magad, on hea mõõdik, mis näitab, kui suur on su stress. Lühikest aega kestnud stressist aitab toibuda korralik puhkus nädalavahetusel.

Kurnatus

Kurnatus on pikka aega kestnud stressi tulemus. Inimene, kes on tööst kurnatud, tunneb end halvasti ka vabal ajal. Ta ei suuda lõõgastuda ega end stressi tekitavatest asjadest lahti haakida. Kui kasutad lahenduseks alkoholi või jääd oma probleemidega üksi, siis need vaid süvendavad olukorda. Kurnatusest toibumise aega mõjutab see, kuidas suudad oma stressi kontrolli alla saada.

Läbipõlemine

Läbipõlemine ühendab tervet hulka häireid: kurnatust, enesehinnangu alanemist ja raskusi inimsuhetes. Läbipõlenud inimene tunneb, et ta enam ei jaksa. See pole mitte füüsiline, vaid pigem eriti ränk hingeline väsimine. Läbipõlenud inimene tunneb, et elul pole enam sellist tähendust kui varem ja tema ensetunne on halb. Toibumine läbipõlemisest võib võtta aastaid.

Allikas: Me Naiset