"Trend näitab, et elupäästvat ravi vajavad järjest nooremad, sageli 30ndates ja 40ndates eluaastates pereisad-pereemad," ütleb vähiravifondi juhataja Toivo Tänavsuu.Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Sirje Maasikamäe 16. oktoober 2018 09:44
Vähiravifond "Kingitud elu"  kutsub ettevõtteid üles loobuma igavate ja tarbetute jõulukingituste tegemisest ning selle asemel kinkima annetusega inimestele lootust, elupäevi ja tervist.

“Oleme viie aastaga saanud kinkida lootust, tervist ja elupäevi umbes 500 inimesele, kuid ainuüksi sel aastal kerkib abivajajate hulk üle 200.  Trend näitab, et elupäästvat ravi vajavad järjest nooremad, sageli 30ndates ja 40ndates eluaastates pereisad-pereemad, kel veel lapsedki üles kasvatada,” rääkis vähiravifondi "Kingitud elu" juhataja Toivo Tänavsuu.

“Kutsume kõiki Eesti ettevõtteid loobuma tarbetute ja igavate jõulukingituste ostmisest oma partneritele, klientidele või töötajatele ning selle asemel tegema kollektiivselt kingituste kingituse: võimaldama kellelgi hädavajaliku vähiravi, säilitama lootuse, andma juurde kallihinnalist aega ning võimaluse elada.”

Ettevõtjatel on võimalik suunata annetus vähiravifondi n-ö üldisesse potti kui ka kokkuleppel mõne konkreetse vähiga võitleva inimese ravi toetuseks. 

Ettevõtjatele, kes soovivad vähihaigete võitlust toetada, kuid samas tahaksid midagi ka oma jõuluvana kingikotti poetada, pakub vähiravifond heategevuslikke helkureid ning koostöös Vahvlihaldjatega vanakooli vahvleid. Fondilt on  võimalik osta heategevuslikke jõulukaarte. 

Vähiravifondi juhataja Toivo Tänavsuu ning tegevjuht Katrin Kuusemäe on valmis tulema iga ettevõtte jõulupeole tänukõnet pidama ning vähiravifondi missioonist rääkima. Fondilt on võimalik saada varustust, millega jõulupidudel, jõululaatadel ja jõuluõhtutel annetused kokku korjata. 

Heategevusest huvituv ettevõte saab saata oma soovid e-posti aadressile info@kingitudelu.ee, saades vastu ettevõtte ootustele kõige paremini vastava nn jõulupakkumise.