Hea nõu

ÄRA KOONERDA! 5 tervisehäda, mis sind tabavad, kui sa ei raatsi tuba kütta 

Ohtuleht.ee, 15. jaanuar 2021 05:00
Paras toatemperatuur aitab püsida tervemana. Foto: Vida Press
Kui oled kokkuhoidlik ja ei raatsi tuba kütta, oled valel teel – peale selle, et külmad eluruumid on lihtsalt ebameeldivad, võivad need põhjustada ka mitmeid tervisemuresid.

Hingamisprobleemid

Korralikult kütmata toas võib tekkida hallitus, mis põhjustab hingamisprobleeme ja allergilist nohu,  astmat või ka bronhiiti. Tänapäevastes kodudes on tihti probleeme ka isolatsiooni ja ventilatsiooniga, mistõttu ei pruugi esiti aru saadagi, et moodne kodu tekitab vaevusi.

Halb uni

Kui sul on probleeme uinumisega, magamisega või sa ei puhka end välja, tasub üle vaadata magamistoa temperatuur. Jahe võib olla uinumiseks parem kui soe, kuid ehk on liigne jahedus põhjuseks, miks sa magada ei saa. Kui temperatuuri tõstmine ruumis ei olene sinust, investeeri sokkidesse ja sooja tekki.

Sagedased viirushaigused

Kui kodus või töökohas on jahe, hakkavad ka viirushaigused paremini külge. Pidev jahedus takistab kehal nakkustega võitlemast.

Valutavad liigesed

Artriit ja reuma süvenevad külma korral. Sümptomeid on võimalik leevendada massaaži, venituste ja soojade rõivastega, kuid kõige paremini aitab siiski sobiv temperatuur.