Keha

VAATA, MIDA KEHA TAHAB SULLE ÖELDA! Mida tähendavad tume piss ja veel kuus ohumärki? (3)

Ohtuleht.ee, 15. jaanuar 2021 07:00
Mõned ohutuna näivad märgid võivad viidata, et kaha tahab sulle midagi öelda. Foto: Vida Press
Lõhed suunurgas, kuivad silmad ja lihaskrambid on üsna sageli esinevad hädad, kuid ka need näiliselt ohutud sümptomid võivad olla märgiks, et keha tahab sulle midagi öelda. Mida? Loe ise.

Säärekrambid. Selle põhjuseks on kaua ühes asendis püsimine või kõrgetel kontsadel kõndimine. Lihaskrambid võivad endast märku anda ka tunde hiljem, ka öösel. Samas võivad krampe põhjustada ka vedelikupuudus, mõne mineraalaine vähesus, näiteks magneesiumipuudus. Krambid võivad olla ravimite kõrvaltoime või märk ummistunud arteritest. Joo piisavalt vedelikke, söö kaltsiumi-, kaaliumi- ja magneesiumirikkaid toite ning kanna madalaid jalanõusid, samuti venita jalalihaseid.

Foto: Pexels

Samal teemal

Öine higistamine. Hormoonide kõikumine paneb sind öösel higistama. Selle taga võivad olla ka kilpnäärmehäired. Samas võib öise higistamise taga olla ka mõni ravim, näiteks antidepressandid või mõni haigus, näiteks vähk või luupus ning nakkushaigused. Higistamise vältimiseks õhuta tuba ja säti temperatuur madalamaks. Kui aga vaatamata kõigele higistamine ei lakka, räägi sellest haiguste välistamiseks oma arstiga.

Norskamine on reeglina põhjustatud hingamisteede takistusest, mille taga omakorda võib olla näiteks ülekaalulisus ja probleemid ninas või põskkoobastes. Samas võib olla see ka märk uneapnoest. Norskamise vältimiseks püüa magada külili, et kurgulihased ja teised koed lõtvudes hingamisteid ei sulgeks. Kui norskamine segab nii su enda kui su kaaslase und, räägi sellest unespetsialistile.

Foto: Pexels

Lõhed suunurkades. Liigse huulte limpsimise korral ja kokkupuutel tuule, külma või kuiva õhuga võib tagajärjeks olla huulte kuivus, mis põhjustab õrnal nahal lõhesid. Süüdi võib olla ka raua-, A-, C- või B-vitamiini puudus.
Samas võivad lõhed olla märgiks seennakkusest, mille korral võib lisanduda lõhede ümber punetus. Samuti võib olla see allergiline reaktsioon mõnele kosmeetikatootes sisalduvale ainele. Kui huulte niisutamine võimalikult naturaalse kraamiga lõhesid ei vii, mine arstile.

Foto: Pexels

Tume uriin. Kui inimene joob vähe, on jääkainetesisaldus uriinis suurem ning see muutub tumekollaseks. Samas võib see olla märk põie- või neerupõletikust. Kui uriini tume värvus ei kao vaatamata veejoomisele või on urineerimine valulik ning sage, mine ilmtingimata arstile.

Tume piss võib olla märk vedelikupuudusest, aga ka põiepõletikust. Foto: Vida Press
Foto: Pexels

Raksuv lõug. Kui lõuga ja pealuud ühendav liiges ei tööta sujuvalt, võib tulemuseks olla kehv hambumus või hammaste krigistamine. Seda muret võib süvendada stress, kuid see võib olla märk ka liigesepõletikust. Kui lõug ei raksu sageli, ära muretse. Kui lõug on aga tugevalt valulik, tundlik ja kisub sageli krampi, räägi sellest hambaarstile.

Allikas: Yahoo Healths