Keha

Pensionärid hindavad üha enam seksirõõme. 

Naine sai esimese orgasmi pärast 40 abieluaastat. Nüüd ei saa talle seksist küllalt! (16)

Ohtuleht.ee, 10. detsember 2018 14:01
Leseks jäämine, lahutus ja uus partner võivad anda vanas eas seksinaudingutele hoopis uue hoo.Foto: Vida Press
Paljud naised avastavad seksirõõmud alles hilises eas. Aga kui hea seksi maik on juba suus, siis otsustavad nad tegutseda põhimõttel, et kas nüüd või mitte kunagi! Head asja on vaja kohe ja palju! 

Seksuaalterapeudid ütlevad, et seks ei lõpe siis, kui inimene saab 50, 70 või isegi 80. Oma seksuaalsuse avastamine küpsemas eas on omane eriti naistele, rääkisid Iltalehtile seksuaaltervise spetsialistid. 

Samal teemal

Põhjusi on mitmeid. Naistel on palju rolle, millest nad tahavad ka ise kinni hoida. Ema, abikaasa või vanemate hooldaja roll võivad võtta naise aja nii, et aega iseendale tekib alles vanas eas. Naine võib alles küpses eas tajuda, et tema enda elu, soovid ja vajadused on ka tähtsad. Vanemaks saades leiavad nad endas ka piisavalt egoismi.

*Naine sai elu esimese orgasmi alles pärast neljakümmet abieluaastat. Mees oli jäänud impotendiks ja eelmänguga polnud enam kuskile kiiret. Orgasmi kogemise järel hakkas naist seks hoopis teistmoodi köitma. Ta hakkas ostma seksilelusid ja filme, et nautida seksi võimalikult eri moel. Ta rääkis terapeudile, et nüüd, kui tal on kogemusi paremast seksist, tahab ta aina rohkem. Enne oli ta  rahul sellega, mida ta sai.

*Naine, kes oli juba üle 80, avastas, et tal on veel aega seksi nautida. Kõik muu oli elus juba ära tehtud, aga seks oli kuidagi unarusse jäänud. Ta otsustas sellega alustada nüüd, kui käed-jalad veel liiguvad.

*70aastane naine kohtas pärast leseks jäämist oma noorusarmastust, kes oli samuti lesk. Romantilised suhted lõid taas lõkkele, kuid seks ja kõik, mis seostus kehaga, muutsid naise algul närviliseks. Seksuaalteraapia aitas naisel taas oma seksuaalsusega sõbraks saada.

*50aastane naine sai Parkinsoni tõve diagnoosi. Ta mõistis, et tema aeg on piiratud. Ta mõtles, et kas nüüd või mitte kunagi – ta otsustas tutvuda oma naiselikkuse ja seksuaalsusega ja mõlemad said talle väga oluliseks elu osaks.

*Naine oli pühendanud oma elu parimad aastad karjäärile. Pensionile jäädes otsustas ta taas tutvuda oma seksuaalsusega ja otsida naudinguid, kuigi tal ei olnud kaaslast.

*Erootikakauplusi külastavad ka 70aastased daamid, kes on alati unistanud põnevatest seksikogemustest. Nad mõistavad, et nüüd on küll viimane võimalus.

*Viiekümneaastane naine tuli seksuaalteraapiasse, sest ta vajas tuge oma seksuaalsuse mõistmisel. Seni ennast heteroks pidanud naine tundis, et teda erutavad teise naise puudutused ja suudlused.

Seksuaalsust avastavad vanas eas nii üksikud kui paarisuhtes inimesed. Tüüpiline hilises eas seksirõõmude avastaja on naine, kes elab üksi, reisib palju ja naudib seda, mida elul on pakkuda.

Vananedes hakkab inimene vabamalt suhtuma ka oma kehakaalu ja kortsudesse ning mõtleb teisiti, mis on seksikas. Naised on sageli heas vormis ning hoolitsevad nii kehalise kui vaimse tervise eest.

Sageli avaneb seksuaalsus alles hilises eas ka seetõttu, et pikas paarisuhtes polnud seks eriti oluline. Leseks jäämine, lahutus ja uus partner võivad anda seksinaudingutele hoopis uue hoo.

Kui inimesed on lõpuks oma seksuaalsuse avastanud, mõtlevad nad sageli, miks nad küll sellega nii kaua ootasid.

Paljud naised kinnitavad, et see on nagu uus võimalus tutvuda elu selle küljega, mis enne ei saanud piisavalt tähelepanu. Kui nooremana võiks seks tähendada neile kohustust, siis vana naine saab ise valida, millal, kellega ja missugust seksi ta tahab.

Paljud vanemad inimesed mõistavad, et elul on piirid ja elada tuleb just nüüd! Kuna keegi ei tea, kui palju aega on veel järel, tahetakse kogeda võimalikult palju head korraga.

Mis on pidurdanud naisi seksi nautimast?

Seda on mõjutanud kasvatus ja suhtumine alasti kehasse. Nüüd julgevad naised raamidest välja tulla. Seksuaalsusega on olnud seotud häbitunne. Selle taga võib olla ka raske paarisuhe. Seks võis tähendada ainult partneri rahuldamist ja oli ainult  andmise rõõm. Naine pole osanud nõuda paremat seksi ja väljendada oma rahulolematust.

Vanemana ei huvita inimest enam nii palju, mida teised arvavad ja keskendutakse sellele, mis endale meeldib. Vahel tuleb julgus küll liiga hilja, aga hea, et see üldse tuleb!