Gripitaoliste haiguste tekitajaks on endiselt rino- ning paragripiviirused. Foto: Vida Press
Toimetas Sirje Maasikamäe 12. detsember 2018 16:41
Terviseameti andmetel püsib hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine stabiilsena.

49. nädalal (3.-9.12. 2018) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3242 inimest, neist 48 protsenti olid lapsed. Haigestumuse intensiivsus ei ületa hooajale iseloomulikke näitajaid.  Haigestunute arvus maakondades suuri erinevusi ei ole.

Registreeritud gripijuhtude arv püsib stabiilsena, kuid laboratoorselt kinnitatud gripijuhtude registreerimine on muutunud nüüd iganädalaseks. Laboratoorselt on kinnitatud üheksa A gripiviirust.

Grippi haigestumuse intensiivsust hinnatakse madalaks ja gripi levikut piiratuks. Gripitaoliste haiguste tekitajaks on endiselt rino- ning paragripiviirused. Enim haigestuvad jätkuvalt kuni 5-aastased lapsed.

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni  kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata üheski riigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse pea kõikjal.

Viirused, mis on siiani riikide poolt geneetilised määratud ja mille kohta on edastatud informatsioon WHO-le,  vastavad selle aasta vaktsiini tüvedele.