Lapsed

ABI DIABEEDIGA LASTELE: riik hakkab uuest aastast tasuma kaasaegsete insuliinipumpade eest 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 13. detsember 2018 12:34
Lapsele on vahel keeruline selgitada, miks on vaja veresuhkrut jälgida ja insuliini süstidaFoto: Vida Press
Alates 1. jaanuarist hakkab riik hüvitama lastele 90% ulatuses kaasaegseid insuliinipumpasid, mis oskavad nahaaluse sensori abil ise veresuhkrut määrata ja vajadusel insuliini süstida.

Tervise- ja tööminister Minister Riina Sikkuti sõnul aitab see muudatus paljusid peresid. „Lapsele võib olla keeruline seletada, miks tema veresuhkru jälgimine ja vajadusel insuliini süstimine on elulise tähtsusega. See tekitab kogu perele ärevust ja stressi,“ ütles minister Riina Sikkut. „Seepärast on mul äärmiselt hea meel, et tulevast aastast on võimalik haigekassal hüvitada lastele kaasaegseid insuliinipumpasid, mis muudavad diabeetikutest laste haigusega toimetulekut kergemaks ja annavad ka vanematele kindlustunde, et lapse veresuhkur on kontrolli all.“

Haigekassa tasub edaspidi 90% kuni 4-aastaste laste ühe insuliinipumba eest. 5-18- aastaste laste puhul tasub haigekassa 90% ühe pumba eest viie aasta jooksul või kui olemasolev seade ei ole töökorras, siis ühe pumba eest nelja aasta jooksul.

Varem haigekassa poolt rahastatud vanema sensoriga insuliinipumba mudeli soodusmäär tõuseb samuti 90 protsendini. Haigekassa toetab ka diabeediraviks vajalike lisatarvikute soetamist.

Samal teemal

19.02.2021
ÄRKASID ÜLES JA IKKA UNINE? 10 võimalust, miks oled pidevalt nii väsinud
04.02.2021
MISKI AJAB KOGU AEG PISSILE? Need on 11 tavalist või ohtlikku põhjust
01.02.2021
VÄSIMUS EI LÄHE ÜLE? 6 keha märki, mis võivad viidata diabeedile
26.01.2021
DIABEET EI PRUUGI TUNDA ANDA: miks on ülioluline mõõta veresuhkru taset?