Hea nõu

HIINA MEDITSIIN: nii äratad kevadeks oma organismi ja paned energia liikuma! (3)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 17. veebruar 2019 09:07
Kevadel sobivad hästi vokitud ja aurutatud söögid - toit võib jääda natuke krõmpsum. Foto: Vida Press
Kuigi õues on veel talvine, on käes aeg kevadiseks ärkamiseks. Hiina kalendri uusaasta tähistab uuestisündi, kus talvine jahe ja passiivne yin-energia asendub sooja ja aktiivse yang’iga.

Kevadel hakkab taimedes energia juurtest ülespoole tõusma, mahlad hakkavad liikuma, energia jõuab okstesse ja pungad paisuvad, kirjutatakse Tervise Alkeemia blogis. Sama toimub inimesega, talvel hoitud energia hakkab keha väliskihti liikuma. Kui oleme aga talvel liiga palju töötanud, võivad meie keha energiavarud kevadeks otsa saada. Sel juhul napib meil organismi äratamiseks vajalikku sisemist energiat ning tulemuseks on kevadväsimus ja nõrk immuunsus. 

  • Organismi äratamiseks ja toetamiseks on kevadel hea süüa toite, mis on olemuselt soojad ja vürtsikad. Sellised toidud aitavad energia liikuma panna ja selle kehapinnale tuua.

  • Kõige enam on kevade ja uuestisünni energiat idudes. Idandatud seemned on ehtne kevadetoit, mis aitab energial avaneda ja kehal uuesti sündida.

  • Hästi sobivad laugulised ja rohelised taimed (nt karulauk, roheline sibul, redis, võilillelehed jne), milles on palju soojendavat päikeseenergiat.

  • Kui talvel on hea juurikad ahjus läbi hautada, et need soojendaks enam meie sisemust, siis kevadel võiks hakata sööma lühemat aega töödeldud toitu. Hästi sobivad vokitud ja aurutatud söögid - kevadel võib toit jääda natuke krõmpsum. 

  • Keha toetamiseks sobib hästi mõõdukas füüsiline aktiivsus, näiteks looduses liikumine ja erinevad treeningud

Samal teemal

01.07.2021
HELEDAD VÕI TUMEDAD? Sellised päikeseprillid kaitsevad silmi kõige paremini!
20.05.2021
HIINA MEDITSIIN SOOVITAB: kui su keha vajab puhastust, sobivad need taimed ja toidud
25.04.2021
SÖÖME UMBROHTU! Neli vitamiinirikast toitu naadist ja muust rohelisest
23.04.2021
HIINA MEDITSIIN SOOVITAB: kevadel turguta seda organit, et eluenergia liiguks takistusteta!