Keha

TUULUTA INTIIMPIIRKONDA! 5 põhjust, miks peaksid magama alasti (9)

Ohtuleht.ee, 29. mai 2019 18:30
Alasti magamine lisab lähedust.Foto: Vida Press
Uuringud näitavad, et öösärk ja pidžaama on väga mõttekas jätta õhtul kappi ja pugeda linade vahele hoopis alasti. See on tervisele kasulik!

1. Uni tuleb kergemini

Paljud uuringud on tõestanud, et jahedamas tuleb uni paremini kui soojas. Liiga soe magamistuba võib teha inimese rahutuks ja tal on raske und saada.

Öösärgis või paksude tekkide all magamine võib häirida keha loomulikku jahenemist magamise ajal ja  segada ööund. Aga liiga külm pole ka hea. Sobiv temperatuur on 16–19 kraadi.

Foto: Pexels

2. Intiimprobleemid leevenevad

Kitsaste aluspükste või stringidega magamine võib panna kahjulikud bakterid vohama. Soe keskkond meeldib eriti pärmseentele. Alasti magades saab intiimpiirkond tuulutust ja see vähendab põletikuriski.

Kui sa ei taha palja pepuga magada, siis tasub öösel kanda avaraid puuvillast või siidist trussikuid.

Foto: Pexels

3. Mehe sperma kvaliteet võib paraneda

On ju teada, et mehe munandid peavad olema pigem jahedas, eriti neil, kes tahavad isaks saada. Kui magada ilma alukateta, siis püsivad munandid jahedamad ja see parandab sperma kvaliteeti. Pealegi võivad värvilised aluspüksid tekitada ärritust ja soodustavad nakkusi.

Foto: Pexels

4. Partner võib tunduda lähedasem

Kui oled partneriga kehalises kontaktis, vabastab see nn õnnehormoone. See lisab lähedust ja mõjutab hästi ka seksielu.

Suurbritannias tehtud küsitluse järgi oli 57% alasti magavatest inimestest rahul oma paarisuhtega. Pidžaama kasutajatest oli paarisuhtega rahul 46% ja öösärgi eelistajatest vaid 43%

Foto: Pexels

5. Nahk on tänulik