Uudised

KEERULINE LIIKUDA: puudega inimesed peavad ministeeriumi arusaama ühistranspordist küüniliseks (7)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 28. juuni 2019, 11:07
Kui raudteel käivad ümberkorraldused ja rongid asendatakse asendusbussidega, muutub liiklemine ratastooliga või kaksikute vankriga sõitjatele keeruliseks.(Pilt on illustratiivne)Foto: Vida Press
Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIK) peab küüniliseks majandusministeeriumi seisukohta, et puuetega inimestele ei saa igaks erijuhtumiks sobivaimat sõiduvõimalust tagada, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Õiguskantsleri büroo juhtis mais majandusministeeriumi tähelepanu sellele, et kui raudteel käivad ümberkorraldused ja rongid asendatakse asendusbussidega, muutub liiklemine ratastooliga või kaksikute vankriga sõitjate jaoks keeruliseks.

Samal teemal

Juunis vastas ministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas õiguskantslerile, et ronge asendatakse bussidega harva ning erijuhtumite puhul, mil tõesti asendusbussid käiku pannakse, ei ole alati võimalik kiiresti tagada samaväärseid sõidumugavusi ja teenusetaseme norme kõikidele reisijagruppidele.

Puuetega inimeste koja tegevjuht Anneli Habicht ütles, et majandusministeeriumi seisukoht tekitab hämmastust, eriti seitse aastat peale ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooni ratifitseerimist Eestis.

"Selle asemel, et pakkuda välja lahendusi ja ajakava puudega inimestele ligipääsetava ühistransporditeenuse samm-sammuliseks saavutamiseks, põhjendab ministeerium rongide asendusbusside ligipääsmatust asjaoluga, et bussid on meil üleüldiselt halvasti ligipääsetavad," sõnas ta.

7 KOMMENTAARI

r
RASKE --PUUDEGA liikumisraskustes invaliid ;;Keda ei lubatud TARTUS lauluväljaku parklagi ! 5. juuli 2019, 08:33
LIIKUMIS JA NÄGEMISPUUDEGA SANTE ,,EI AITA MEIE SOTS ,,MINISTEERIUMI AMETNIKUD PENSIONITÕUSUST 11€ AASTAGA JA ...
(loe edasi)
0
06:19 29. juuni 2019, 18:22
Ja täpselt sama moodi jätkavad ka praegused ministrid viimase 3 aasta jooksil. Muideks raviasutust ka sinule vaja, sest ei näe üldse väikseid tähti.;)
Loe kõiki (7)