Ülekaalulised naised on sageli sügavalt traumeeritud, sest vahel on neid juba lapsest saati kiusatud ja neid piinab häbitunne. Need haavad käivad nendega kaasas ka täiskasvanuna ja annavad endast märku ka siis, kui nad on alla võtnud.
Kui oled teadlik, mis deemonid sind piinavad, teeb see kaalulangetamise ja hea vormi säilitamise ehk lihtsamaks. Siin on 10 olulist teemat, millest rääkisid ajakirjas Prevention üle 20 kilo kaotanud naised – mis on hea, mis on raske ja mis võib tekitada stressi.
1. Rõivakauplustes käimine hakkab tunduma tore
Ostlemine muutub täiesti! Tundub mõnus, kui saad soetada stiilseid rõivaid, mis sulle meeldivad. Enne pidid valima ainult selle järgi, mis selga mahtus. On uskumatu tunne, et saad osta ka pika säärega saapaid. Enne oli raske leida jalanõusid, mille säär ei pitsitaks.
2. Võta vastu abi
Kaalulangetaja vajab innustust ja tuge. Talle on vaja inimest, kes veab ta liikuma just siis, kui ta tahab potsatada diivanile istuma. Inimest, kes märkab edusamme ja toetab – ka siis, kui on tagasilöögid.
3. Ole valmis tagasilöökideks
4. Püsi rahulik ja ära anna alla
Kuigi tagasilöögid võivad hirmu nahka ajada, ära lase meeleheitel võimust võtta. Kui tunned, et ei suuda nii palju liikuda ja toitumist jälgida, tee paus. On ülimalt stressirohke, kui kogu su elu keerleb ampsude, grammide ja kulutatud kalorite ümber. Võta asju rahulikult ja ära mine liiale: pole vaja end piinata iga päev ränkade trennidega ning end pidevalt kaaluda.
5. Tajud ennast ikka paksuna
Kuigi oled tublisti kaalust alla saanud, ei näe sa peeglist ennast õiges suuruses. Veel kaua aega, aga võib-olla isegi kogu elu näed peeglist ikka mitu numbrit suuremat naist. Poes haarad proovikabiini kaasa liiga suuri riided. Kitsastes kohtades käitud ikka nii, nagu oleksid 20 kilo raskem. Käitud niimoodi harjumusest ja vaistlikult, sest olid nii harjunud ülekaaluga.
6. Sa ei tunne ennast rühmatrennis ikka hästi
Edukas kaalulangetus eeldab ka korrapärast liikumist. Kuigi oled saanud lahti sangadest või pekikõhust, ei muutu su keha ideaalseks. Isegi kergemana kardad minna rühmatrennidesse, sest seal on alati saledamaid, ilusamaid ja nooremaid kui sina.
7. Tunned end nooremana ja reipamana, kui oskasid oodata
Ülekaal räsib keha mitmel moel. See koormab liigeseid, mis võivad hakata valutama. Ülekaal võib tähendada seljavalusid, südamehädasid ja kõrgenenud vererõhku. Kui kaal on langenud, on kehal vähem koormust ning valud ja pinged vähenevad. Liikuda on kergem ja igas mõttes on mõnusam olla. Tunned end palju nooremana.
8. Endised lemmiktoidud ajavad südame pahaks
Võid hakata tundma, kuidas toidud, mida enne võisid lõputult vitsutada, ajavad südame pahaks. Endine küpsistemugija ja kiirtoiduarmastaja võib hakata tundma, et ta ei tahagi neid enam. Ainuüksi hamburgerirestorani lõhn võib lausa iiveldama ajada. Keha hakkab ütlema, et ta ei taha enam rämpstoitu. Ja see on ju tore!
9. Väiksed sammud toovad edu
Võib tunduda tohutu raske ja võimatu eesmärk, kui soovid alla võtta 20 kilo või rohkemgi. Eriti, kui selja taga on ebaõnnestumisi ja tagasi tulnud kilosid. Annad alla juba enne, kui alustad.
Mõttekas on seada endale vahe-eesmärgid. Näiteks võta sihiks kaotada kahe kuuga viis kilo. Kui ka see ei õnnestu, siis ära anna alla. See pole veel maailmalõpp! Lepi ka ebaõnnestumiste ja sellega, kui saavutad sihi aeglasemalt. Peaasi, et võtad eesmärgiks mitte langeda tagasi vana kaaluni.
10. Lõpptulemus väärib vaeva
Unelmate kaalu saavutamine ja selle hoidmine on paras proovikivi, sellega peab tegelema jätkuvalt, elu lõpuni. See võib tunduda väga karm, kuid samas väärib pingutust.
Kaalulangetamine on pikk protsess, aga igaüks saab sellega hakkama. Seda on muidugi raske uskuda, kui maadled jo-jo-efektiga ja kilod tulevad kogu aeg tagasi. Aga kui sa oma sihist ei loobu, on eesmärgi saavutamine täiesti võimalik.
32 KOMMENTAARI