Hea nõu

ERITI KASULIK ASTELPAJU: tugevdab immuunsust ja kiirendab paranemist! (10)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 2. september 2020 07:00
Astelpajumarjad on eriti kasulikud ülemiste hingamisteede haiguste korral ja immuunsüsteemi tugevdajatena.Foto: Vida Press
Astelpaju kasvatatakse tervislike marjade ja õli saamiseks. Ka lehed on raviomadustega ja neid tasub korjata.

Vanad kreeklased lisanud astelpaju lehti ja noori oksi võistlushobuste sööda hulka, mis mõjunud hobustele nii hästi, et karva kohe läikima löönud. On proovitud tänapäevagi hobuste peal – töötab tõesti, kirjutab taimetark  Katrin Luke raamatus "Eesti  väike ravimtaimeraamat".

Astelpaju lehed olnud lemmiktoiduks ka lendavale ratsule Pegasusele, siit ka astelpaju nimi Hippophae (kr k hippos – hobune; phaos – särav, läikiv).

Astelpaju sisaldab palju kasulikke aineid: karotenoide, vitamiine (tokoferoole, B-rühma vitamiine, C-vitamiini),  flavonoide, orgaanilisi happeid, sahhariide.

Foto: Aldo Luud

Samal teemal

Marjad sisaldavad rohkesti karotenoide, C-vitamiini ja õli, mistõttu need on  eriti kasulikud ülemiste hingamisteede haiguste korral ja immuunsüsteemi tugevdajatena.

Astepajumarjad kiirendavad kudede paranemist, on põletikuvastase toimega, leevendavad kiirituskahjustusi, tugevdavad immuunsüsteemi ja kaitsevad maksarakke, alandavad kolesteroolitaset, takistavad vereliistakute kämpumist, on ateroskleroosivastase toimega.

Astelpajumarjades on rohkesti antioksüdante ja hea rasvhapete koostis (oomega-3, oomega-6, oomega-7, oomega-9). Kuna astelpajumarjades on palju kasulikke aineid, sh antioksüdante, peetakse neid adoptogeenideks ja kasutatakse ka üldtugevdava vahendina nii haiguste ajal kui ennetamiseks.

Foto: Aldo Luud

Korjamine ja säilitamine

Veel on omal ajal ka trimmeritega puud väristades marju puu alla linale kogutud, aga siis tulevad puu küljest ära ka pungad ja järgmisel aastal marju ei saa.

Marjade pressimisel saadud kuivatatud jäägist valmistatakse taimeõliga ekstraheerides ka astelpajuõli, mida kasutatakse seespidiselt seedeorganite põletike raviks, kiirituskahjustuste, nahapõletike ja -haavade raviks, putukahammustuse korral.

Pärast mahla pressimist võib jäägi ka sügavkülmutada või kuivatada ja kasutada smuutides vm toidu sees. Kõige kasulikumad on siiski kuumutamata marjad, sest ensüümid, mis toimivad antioksüdandina, hävivad kuumutamisel.

Foto: Mari Luud

Ohud

Mahl ja marjad on vastunäidustatud haavandtõve korral, ülehappesusega maopõletiku, refluksi ja kivitõve korral. Võivad ärritada magu ja tekitada ülitundlikkust (ka välispidiselt).

Lehed

Viimaste uuringute järgi on lehtedes veel rohkem polüfenoolseid ühendeid kui marjades, rahvameditsiinis on neid kasutatud külmetushaiguste korral.

Tee valmistamine

1 spl lehti valada üle kuuma veega, lasta seista 15–20 min. Juua 1–2 tassi päevas.