Foto: Vida Press
Toimetas Sirje Maasikamäe 14. oktoober 2019 11:05
Apteekides saab alates tänasest kuni 17. novembrini taas gripiviiruse vastu vaktsineerida. Vaktsineerida saab seitsmes linnas, kokku 23 apteegis.

Praegu vaktsineeritakse apteekides juba 12 Euroopa riigis. Eestis tehti sellega algust eelmisel aastal. „Möödunud gripihooajal vaktsineeris end apteekides enam kui 9000 inimest ehk ligi 10 protsenti kogu gripi vastu vaktsineerinud inimeste hulgast,“ rääkis Eesti Apteekide Ühenduse (EAÜ) juhatuse liige proviisor Timo Danilov.

Kuna eelmisel aastal saatis apteekides vaktsineerimist edu, saab tänavu vaktsineerida lisaks Tallinna, Tartu, Jõhvi ja Kuressaare apteekidele ka Võrus, Rakveres ja Pärnus..

 „Selge on see, et ehkki Eesti elanikkonna teadlikkus gripiviiruse ohtlikkusest ja vaktsineerimise olulisusest on pisut tõusnud, on meil veel väga pikk tee minna, et tõusta ülespoole Euroopa madalaimate näitajate seast. Gripi vastu vaktsineerimise peaksid kindlasti ette võtma kõik riskirühma kuuluvad inimesed – väikelapsed, eakad, kroonilisi haigusi põdevad inimesed ja kõik, kes nendega lähemalt kokku puutuvad. Tuleb arvestada, et gripp võib olla eluohtlik haigus ja parim viis selle eest ennast ja oma lähedasi kaitsta on vaktsineerimine. Seetõttu on soovitatav seda teha ka riskirühma mittekuuluvatel inimestel,“ soovitas proviisor.

Vaktsineerida saab Tallinnas:

Solarise Apothekas, Viru Keskuse Apothekas, Järve Keskuse Apothekas, Stroomi Keskuse Apothekas, Rocca Al Mare Apothekas, Pelguranna Benu apteegis, Lasnamäe Tervisemaja Benu apteegis, Kristiine Keskuse Euroapteegis, Ülemiste Keskuse Südameapteegis, Magistrali Keskuse Südameapteegis, Lasnamäe Centrumi Südameapteegis ning Sõpruse Rumi Südameapteegis.

Väljaspool Tallinnat saab vaktsineerida:

Tartus Lõunakeskuse Rimi juures asuvas Apothekas, Eedeni Keskuse Apothekas, Tasku Keskuse Apothekas, Raekoja Apothekas, Pärnus Port Arturi Apothekas ja Pärnu Maksimarketi Südameapteegis, Rakveres Põhjakeskuse Apothekas ja Rakvere Maxima Südameapteegis, Jõhvis Narva maantee 3 asuvas Apothekas, Kuressaares Saare Selveri Südameapteegis ning Võrus Kagukeskuse Südameapteegis.

Vaktsineerimise kellaaegasid saab vaadata veebilehelt vaktsineeriapteegis.ee