Meeled

ENESEIMETLEJAID ON AINA ROHKEM: vaata, miks on kasulik olla vastiku iseloomuga! (1)

Ohtuleht.ee, 31. oktoober 2019, 11:58
Foto: Vida Press
Nartsissistid võivad olla kohutavad inimesed  – neil on enda isiku erilisest tähtsusest grandioossed pettekujutelmad ja neid ei vaeva eriti häbitunne. Samas väidavad psühholoogid, et nartsissistid on tõenäoliselt palju õnnelikumad inimesed kui enamik teisi.

Belfasti Queen'si ülikoolis tehtud uuringus leiti, et sellised inimesed võivad küll teisi vihale ajada, kuid nemad ise kannatavad hulga vähem stressi või depressiooni all, kirjutab BBC. Seega on nartsissistile endale olla väga kasulik just selline.

Uurijad üritavad mõista, miks nartsissism tundub olevat moodsas ühiskonnas tõusev trend – nii poliitikas, sotsiaalmeedias kui kuulsuste seas.

Nartsissistide loomus pole just kiita: nad peavad ennast ülimalt tähtsaks ja imetlusväärseks ning nad on liialdatult enesekindlad. Teiste inimeste suhtes on neil vähe kaastunnet ja neid ei sega eriti ei häbi-  ega süütunne. Uurijad soovivad mõista, miks hoolimata nendest negatiivsetest joontest nartsissismi pigem imetletakse.

Foto: Pixabay

Uuring näitas, et isegi kui selline loomus on kahjulik ühiskonnale, on see nartsissistile endale pigem kasulik. Nad võivad teisi ärritada, kuid olla samas ise edukad. Nad võivad põhjustada teistele emotsionaalseid kannatusi, kuid see ei pane neid ennast kuidagi halvasti tundma.

Tundub, et liigne enesekindlus ja kõrgenenud enesehinnang on nartsissistile justkui kaitsekilp.

Foto: Pixabay

Praegu käimasolev uuring kinnitab sama meeskonna eelnevat uuringut, kus leiti, et nartsissistid on nii tööl kui seltsielus pigem edukad. Nende isiksuseomadused aitasid kergemini üle saada tõrjutusest ja pettumustest.

Samal teemal

15. august 2020, 15:00
KAS OLED ÜKS NENDEST? Uuring paljastas, et rohkem seksi saavad seda tüüpi inimesed
10. juuni 2020, 06:00
KAS TUNNED ÄRA PSÜHHOPAADI? Need on kuus kõige levinumat isiksusetüüpi!
15. august 2019, 09:00
KAS OLED AMBIVERT? Seda peetakse parimaks ja edukaimaks isiksusetüübiks