Keha

NAISTE KOGEMUSED MEESSOOST GÜNEKOLOOGIDEGA: jummel, seda kokutamist ja kohmetumist esimesed paar minutit! (24)

Ohtuleht.ee, 12. veebruar 2020, 06:00
Foto: Vida Press
Kas läheksid meessoost günekoloogi juurde? Või keeraksid uksel ringi? Mõni naine arvab, et kui on SOS-olukord, siis tal on täiesti savi, mis soost on arst  – peaasi, et saaks abi! Mõni on kõhklev, aga mõni kiidab meessoost naistearste ülivõrdes. 

"Praegu on meessoost günekoloog veel haruldus ja ma mõistan naisi, kes on mind nähes kimbatuses ega tunne end mugavalt," avaldas Õhtuleht eile Gabor Szirko mõtted meesgünekoloogide tööst. Teema äratas meie lugejates palju tundeid, mõtteid ja ka mälestusi. 

Väga palju tänusõnu tuli Gabor Szirko patsientidelt: kõige parem arst üldse,  hooliv ja lugupidav, väga viisakas ja sõbralik, tark ja inimlik arst; ainus naistearst, kelle juurde mina oma jala tõstan. 

Loe, mida veel arvavad sellest teemast Õhtulehe lugejad! Enamasti kirjutasid naised, aga sõna sekka ütles ka mõni mees.

 • Meessoost lugeja: Lööge või maha, aga mina ei mõista neid mehi, kes õpivad günekoloogiks, minu arvates on nad kõva kiiksuga ja asjal on tugev tagamõte..... Pole mõtet vaidlema nüüd siin hakata, nii mina arvan ja jäängi arvama.
 • Konkreetselt selle arstiga on olnud kokkupuude ja mingit halba tunnet ei tekkinud, küll aga teise meessoost günekoloogi juures oli halb kogemus (suhtumine). Minu isiklik kogemus on, et olgu mees või naine, arst on arst. Kõik algab siiski suhtumisest patsienti!
 • Olin patsiendiks tema isa juures ja olen ka poja juurde sattunud - mul on vaid head sõnad ja tänud neile!
 • See arst oli 10 aastat tagasi minu sünnitusarst. Sai mu käest ikka sellise sõimuvalangu, nii et vähe pole. Pole mõtet karta, kui neile on kiirem vastuvõtuaeg. Võtke kindlasti aeg ära.
 • Pärast sünnitust on täitsa savi, mis soost arst on. Peaasi, et oma tööd hästi teeb.
 • Tänapäeval ehk pole see enam uudis, et meessoost günekoloog. Minul oli 32 aastat tagasi jumala hea meel, et just dr Gudrin võttis sünnituse vastu, sest kõrval räuskas naissoost günekoloog nii jubedalt, et mul kadusid isegi valud ära. Arst on arst.
 • Mul oli kunagi juhus, et sattuski günekoloogiks meesarst, aga ma häbenesin ja ei lasknudki enne kontrolli teha, kui naisarst kutsuti. Ma olin siis teismeeas ka. Pärast mõistsin alles, et mitte midagi hullu ei oleks olnud.
 • Mul on kogemus ühe meessoost arstiga, probleem seisis selles, et me vahel oli täielik keelebarjäär. Läbi vaatas ta korralikult, aga tuli sihuke lootusetuse tunne peale, et nüüdseks tuleb günekoloogi juurde juba koos tõlkijaga minna. Ei saanud ta ühestki keelest aru ja mina ei osanud ukraina keelt.
 • Kui sul on ikka väga SOS ja sa abi saad ning üldse abi tahad, siis pole vahet ju. Minul võttis 19 a tagasi sünnituse vastu noor kutt, oli teine täitsa nunnukas. Imelik oli küll alguses jah, aga valu ja beebi nägemine olid tähtsamad.
 • Minu sünnitusars oli naine. Suhtus minusse halvasti,  kuna olin ja jäin üksikemaks. Mul tekkisid komplikatsioonid ja tütar sündis keisrilõikega. Jäin ise Pelgulinna haiglasse. Sünnitusarstil polnud aega minuga tegeleda (oli selle osakonnajuhataja). Minu arstiks sai meesarst. Olin selles osakonnas ühe kuu. Laps oli Mustamäe lastehaiglas dr Levini käe all. Tänu sellele meesarstile sain kiiremini kõndima ja ravi oli tõhus. See nõukaaeg oli ikka jube. Mu ema ja sugulased jooksid ka kahe haigla vahet, no niisugune lugu siis minu kokkupuutest meesarstiga.
 • Minu teise lapse võttis vastu meessoost günekoloog ja lappis pärast ka kokku. Kuna sama päeva päeval käisin kontrollis, kuna ei kannatanud valutada, siis sain teada, et tema tööl. Väga õrnasti vaatas läbi ja hea kogemus oli. Ei olnud üldse imelik. Isegi see ei teinud asja imelikuks, et töötame samas asutuses ja oli kunagi minu naaber. Naissoost günekoloogide kohta ei ütle ka midagi halba.
 • Olen ise käinud meesgünekoloogi juures (suunati, aga egas ma teadnud, et vastu võtab mees, jummel seda kokutamist ja kohmetumist esimest paar minutit), aga mitte midagi halba pole öelda, arst on arst ja kui on vajadus, tuleb minna.
 • Meesarstid on õrnemad ja hoolivamad. Vene naised olid nõukaajal väga robustsed, mulle öeldi kohe otse, kas kannatad või teed aborti ja nii oksendasin seni kodus ja võtsin alla 25 kilo ja kaotasin oma esimese lapse. See oli NSVL, kui olid noor ja loll.
 • Meessoost günekoloogid on palju hoolivamad ja suhtuvad naissoost patsienti lugupidavalt. Minul on olnud kokkupuudet mõlemast soost günekoloogiga.
 • Ebamugavustunde tekitab vägagi. Vabatahtlikult aega meessoost arstile ei paneks. Aga sünnituse käigus oli mul ausalt öeldes juba savi, kes "meepoti" ümber tiirlesid, peaasi et saaks juba vaevast lahti.
 • Käisin seni meesgünekoloogil, kuni ta ütles mulle, et näeb mind unes.
 • Mina olen rahul oma günekoloogiga, naisterahvas.
 • Meesarst pole mulle kunagi s….i öelnud, naisarst aga küll.
 • Meesgünekoloogid on paremad ja õrnemad kui naisgünekoloogid, olen rahul enda günekoloogi juures
 • Olen sattunud kahe erineva meesgünekoloogi juurde ammustel aegadel. Fertilitases oli üks noorem mees, kena välimusega. Siis küll algul kohmetusin. Aga sisendasin endale, et ta on arst, mitte „mees“ ja saingi väga hea teeninduse ja kogemuse. Hiljem sattusin riigiarstile ja sain suure pettumuse arsti juures, kes samuti mees, kuid suhtumine patsientidessse halb ja ükskõikne. Tegi oma tööd nagu kirvetööd.
 • Minul on olnud meesgünekoloog ja olin temaga superrahul, enne oli kibestunud vanamemm. Kuid meesgünekoloog seletas asju paremini, oli hellem ja kuidagi suutis õhkkonna luua selliseks, et suutsin olla rahulikum, endise naisgünekoloogiga oli selline pinge kogu aeg ja ei tahtnud kohe üldse arstile minna
 • Mina ise olen ka mõelnud, et meesarsti ma oma sünnituse juurde ei taha. Aga uskuge mind, kui sünnitus juba käib, siis on naistel sügavalt ükskõik kes selle lapse vastu võtab, peaasi et see valu juba otsa saaks. Minul oli teise lapse sünnitusel vanem meesterahvas narkoosiarst, kes tegi mulle epiduraali. Ja sõna otseses mõttes tuli püksid alla tõmmata. Praegu tunneks ma end ebamugavalt ja vast pistaksin jooksu, aga sel hetkel oli mul savi, peaasi et saaks see valu läbi.
 • Kui aus olla siis minul on olnud oma elus väga ebameeldivaid kogemusi just NAISSOOST günekoloogidega. Nad on käitunud inetult, õelalt ja isegi haiget teinud. Ebameeldivaid kogemusi meessoost arstidega pole kogenud.
 • Mis haruldus see meessoost günekoloog ikka on, ärge pingutage üle. Meie linnas siin oli selle ala tohter meessoost juba 35+ aastat tagasi...kusjuures väga hinnatud ja tegutseb veel tänagi...küll mitte günekoloogina enam. Ka Tartus olis meessoost günekoloogid juba samal ajal. On minu lapsi vastu võtnud, on ka halvimaga tegelenud, kui olid katkemised...
 • Minul tuli sünnitusel leppida, et mees arst kontrollib mind, kuna tahtsin väga-väga juba sünnitama hakata, siis sain ennast tooli ja hirmust jagu, aga ilmselt lihtsalt kontrolli ma ikka ei läheks.
 • Minu elu esimene günekoloog oli meesterahvas ja kogu ülejäänud elu on olnud naised, kuid nii südamlikku ja asjalikku kui oli too meesarst, pole rohkem kohanud.
 • Arstidel, õdedel, muul meditsiinipersonalil ei ole vahet, kas mees või naine. Nende jaoks on lihtsalt inimene.

Samal teemal

18. november 2020, 07:00
GÜNEKOLOOG ANNAB NÕU: 7 asja, mida arsti juures käies pole põhjust häbeneda
29. oktoober 2020, 07:00
IMELIKUD TERVISEHÄDAD? 10 kõige tavalisemat asja, mida naised ei tea üleminekuaastatest
11. oktoober 2020, 15:00
NAISTEARST HOIATAB: kuri viirus võib põhjustada vähki nii naistel kui meestel
20. september 2020, 13:00
NAKKUS SAUNALAVALT? Naistearst selgitab, mida peaksid teadma suguhaigustest