Hea nõu

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Miks põlved valutavad? (4)

Viktor Vassiljev, 20. veebruar 2020, 05:00
"Kindlasti on löögist vastu emakest Maad kogu organism saanud korraliku põrutuse," arvab dr Viktor Vassiljev.Foto: Robin Roots
"Kaheksa aastat tagasi, kui töötasin veel ehitajana, kukkusin kolmandalt korruselt, tulemusena lülisambas kaks diski puru, tollal see viga parandati operatsiooniga, aga nüüd on hakanud põlved valutama. Kas on see samuti selle kukkumisega seotud?"

On ja ei ole. Lülidevaheliste diskide purunemine on küll sellise trauma puhul üsna kerge vigastus, tavaliselt lõppeb asi tõsiste luumurdudega. Kindlasti on löögist vastu emakest maad kogu organism saanud korraliku põrutuse, kõik liigesed kaasa arvatud. Ilmselt liigesepindade vigastused ei olnud suured ja esialgu tunda ei andnud, seda enam, et oli muret tähtsamate probleemidega.

Aga et põlveliigestes kõhrede kulumine on ehitusmeestel üsna loomulik asi, siis pole välistatud, et see aastatetagune trauma on asja kiirendanud. Täpsemalt tuleb muidugi uurida, mis seisus need põlved on ja mis nendega annab teha, aga kindel see, et koormust põlveliigestele tuleb vähendada.

Mis tähendab kas mõne kergema töö leidmist või pensionile jäämist. Parem õigel ajal ja enam-vähem kõlbulike liigestega oma elu ümber korraldada, kui hambad ristis rügada kuni invaliidsuseni välja.

Samal teemal

18. veebruar 2020, 05:00
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas üle 60aastane võib hakata taliujumisega tegelema?
13. veebruar 2020, 05:00
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Söögitorus on põletik – mis nüüd saab?
11. veebruar 2020, 06:00
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha, kui villa vastu on allegia?
5. veebruar 2020, 07:00
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas valutav kand võib tähendada kukekannust?