"Hoia köhijast eemale," soovitab koroonahaige Kadri. (Pilt on illustratiivne). Foto: Vida Press
Sirje Maasikamäe 29. detsember 2020 09:30
Kadri on kodukontoris töötanud ja inimestest eemale hoidnud juba kolm nädalat, kuid koroonahaigus tabas teda ikkagi. Kahjuks on ta elav tõestus, et koroonaviirusega nakatumiseks ei peagi kodunt kaugele minema. „Naabrinaisega läks pikemaks jutustamiseks,“ räägib Kadri. Hiljem selgus, et tollel oli Covid-19.

Kadri on kodukontoris töötanud ja inimestest eemale hoidnud juba kolm nädalat, kuid koroonahaigus tabas teda ikkagi. Kahjuks on ta elav tõestus, et koroonaviirusega nakatumiseks ei peagi kodunt kaugele minema. „Naabrinaisega läks pikemaks jutustamiseks,“ räägib Kadri. Hiljem selgus, et tollel oli COVID-19.

(Artikkel ilmus esmakordselt 3. aprillil ja on üks 2020. aasta Õhtulehe menukamatest terviselugudest.)

„Köhin koledasti ja mul on palavik, kuid olen siiski elus ja ei vaja haiglaravi,” räägib Kadri üsna rahulikult. „Minu olukord ei ole väga hull.“ Tartu Ülikooli teadlane Reet Mändar kirjutas hiljuti, et praegu on koroonaviiruse levik juba nii laialdane, et nüüd peab iga inimest vaatama kui võimalikku nakkusekandjat. See teadmine oleks aidanud paar nädalat tagasi ehk ka Kadrit, kes jäi naabrinaisega liiga pikalt suhtlema.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99