Keha

ARST KOROONAVIIRUSEST: meie immuunsüsteem saab sellega hakkama, kui me ei anna talle liiga suurt ülesannet hammustada (3)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 6. aprill 2020 15:53
„Saan korrata põhisõnumeid: püsige kodus, hoidke teistega distantsi," ütleb dr Ress..Foto: Andres Teiss
Immuunsüsteemil võtab aega, et koroonaviirust tundma õppida, ütleb Ida-Tallinna Keskhaigla immunoloogia-allergoloogia keskuse juhataja dr Krista Ress. Immuunsüsteem saab arsti sõnul tegelikult hakkama ka koroonaviirusega, kuid pingutab üle.

Immuunsüsteem kaitseb meid kõige vastu, mis võib keha rünnata. „Kui hästi lihtsalt öelda, siis on see nagu meie kaitsevägi - see koosneb piltlikult öeldes kahurväest ja snaipritest. Kahurvägi asub kaitseliinile, kui mingi haigus meid tabab – see üritab kõik haigustekitajad, kõik võõrorganismid kehas maha suruda ja ära koristada. Samal ajal õpivad snaiprid välja, keda konkreetselt peaks hakkama ära koristama. Kui see snaipridiviis hakkab toimima, siis on immuunsüsteemi toimimine kõige efektiivsem,“ selgitas dr Ress.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.12.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Eesti biokeemik: peame end kaitsma surmava viirusedoosi eest kõigi võimalike vahenditega!
29.12.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Saatuslik nakatumine trepikojas: jäin naabrinaisega pikalt rääkima, nüüd köhin koledasti ja mul on palavik
07.04.2020
HAMBAARST SOOVITAB: lihtsad reeglid, kuidas hoida laste hambad kriisi ajal terved
07.04.2020
LÄBIPÕLEMISTE LAINE: õdedel on mure nii enda, pere kui ka patsientide pärast