Uudised

STAAŽIKAS ARST KOROONAVIIRUSEST: surmajuhtumeid tuleb juurde, sest viirus teeb laastavat tööd hooldekodudes (3)

Nikolai Põdramägi, kirurg ja õppejõud, 17. aprill 2020 05:00
"Nüüd on selge, et COVID-19 on gripist palju ohtlikum, agressiivsem ja nakkavam," ütleb staažikas arst Nikolai Põdramägi.Foto: Aldo Luud
Koroonaviirus on Eestimaal kurja teinud juba poolteist kuud. Kõigil on juurde tulnud uusi teadmisi. Tarkus tulebki tasapisi. Valusatest õppetundidest kirjutab staažikas kirurg ja õppejõud Nikolai Põdramägi.

Selgusetust on veel palju, seetõttu on paljud murelikud inimesed küsimustega minu poole pöördunud. Kahjuks ei võetud meil mitu nädalat haigust tõsiselt. Nüüd on selge, et COVID-19 on gripist palju ohtlikum, agressiivsem ja nakkavam.  Haigust tuleb põdeda kauem ja tüsistusedki on tõsisemad. Selgunud on, et koroonaviirus on ohtlik kõigile ja haigestuvad isegi noored.  Nakatunuid ongi rohkem tegusate töövõimeliste inimeste hulgas. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.12.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Eesti biokeemik hoiatab: koroonaviirus võib olla inimest nakatavate viiruste seas absoluutne maailmameister!
16.04.2020
HIRM, KURNATUS, PINGELISED SUHTED? Kliiniline psühholoog jagab lihtsaid juhiseid, mis aitavad kriisi ajal paremini toime tulla
15.04.2020
KOROONAVIIRUS VÕIB NAKATADA KÕIKI: nii kulgeb haigus lastel, rasedatel ja vastsündinutel
13.04.2020
INSULDIGA PATSIENTIDE ARV ON LANGENUD. Neuroloog: võime vaid oletada, mis on selle taga