EELISTAB TUTTAVAT KESKKONDA! Algselt pakkus Andreas välja, et lehe fotograaf võib temast loo juurde värsked pildid teha. Viimasel hetkel mõtles ta ümber, sest võõrastega silmas silma kohtumine tundus siiski liialt ebamugav. Foto: Erakogu
Kristiina Tilk 19. juuli 2021 20:25

Kui koroonakriisist tingitud piirangud olid paljude inimeste jaoks paras peavalu, siis aastaid depressiooni ja ärevushäiretega rinda pistva noorele mehele mõjus see periood tervendavalt. Ta ei pidanud võõrastega sunnitult suhtlema vaid sai tegeleda rahus ja vaikuses sellega, mis hinge kosutab. „Elu on tegelikult väga ilus!“ leiab ta raskuste kiuste.

Kümne aasta eest tundis Andreas (27) esmakordselt, et temaga on midagi valesti: iga päevaga järjest halvem enesetunne, tühiste asjade pärast muretsemine, pidev hirm ja ärevus. Esialgu ei osanud Andreas segaste tunnetega enda sees midagi ette võtta, kuni üks hetk sai aru, et kelleltki tuleb abi otsida enne, kui asi päris kontrolli alt väljub. Nõnda pöördus ta esmalt perearsti ja seejärel vaimse tervise spetsialistide poole. Diagnoosiks depressioon ja ärevushäired.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99