EELISTAB TUTTAVAT KESKKONDA! Algselt pakkus Andreas välja, et lehe fotograaf võib temast loo juurde värsked pildid teha. Viimasel hetkel mõtles ta ümber, sest võõrastega silmas silma kohtumine tundus siiski liialt ebamugav. Foto: Erakogu
Kristiina Tilk 19. juuli 2021 20:25

Kui koroonakriisist tingitud piirangud olid paljude inimeste jaoks paras peavalu, siis aastaid depressiooni ja ärevushäiretega rinda pistva noorele mehele mõjus see periood tervendavalt. Ta ei pidanud võõrastega sunnitult suhtlema vaid sai tegeleda rahus ja vaikuses sellega, mis hinge kosutab. „Elu on tegelikult väga ilus!“ leiab ta raskuste kiuste.

Kümne aasta eest tundis Andreas (27) esmakordselt, et temaga on midagi valesti: iga päevaga järjest halvem enesetunne, tühiste asjade pärast muretsemine, pidev hirm ja ärevus. Esialgu ei osanud Andreas segaste tunnetega enda sees midagi ette võtta, kuni üks hetk sai aru, et kelleltki tuleb abi otsida enne, kui asi päris kontrolli alt väljub. Nõnda pöördus ta esmalt perearsti ja seejärel vaimse tervise spetsialistide poole. Diagnoosiks depressioon ja ärevushäired.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Siiri 20. juuli 2021 08:03
Nõuka-ajal ei diagnoositud seda. Olin samuti "teistmoodi kui teised" välimuselt (ülipaks) kui vaimult. Ühest küljest andekas, teisalt tõrjutu. Püüdsin küll sõpru leida jne, aga üksindus kuhjus ja kuhjus. Viimaks tuli sein ette. sain ülikooli sisse, aga ei sulandunud kursusega. Ei köitnud see "lõbus tudengielu". Kartsin esineda. Arvasin, et kõik vahivad, kui kole ma olen (tegelikult ei olnud). Ei suutnud enam minna võõrkeele kursusele, mõtlesin, et nagunii suren kohe ära, milleks mulle võõrkeel? Viimaks läksin arstile, diagnoositi "neurasteenia". Sain eksmati tervise tõttu.
20. juuli 2021 00:33
Raskustega aitavad toime tulla lemmikloomad, nad on asendamatud, nende armastus on sõnul seletamatu, ükski inimene ei suuda olla nii truu ja suur sõber kui on oma kass või koer või kes iganes lemmikloom. Näha on, et poisil on oma kass, see on väga tähtis, see aitab haigustest võitu saada. Mind on suurest august välja aidanud minu kass ja koer, kes siiralt oma kiindumust väljendasid ja täitsid südame piiritu armastusega.

SISUTURUNDUS