Uudised

Vaktsineerimise infotund: kõik, mida oled tahtnud teada koroonaviirusest ja sellega võitlemisest (64)

Ohtuleht.ee, 27. september 2021 15:54

Foto: Grete-Elisabeth Lauri

Esmaspäeval toimub Covid-19 vastu vaktsineerimise infotund, mida huvilised saavad kell 16.00–17.00 jälgida Õhtulehe veebis.

„Eestis on praeguseks vaktsineeritud enam kui 66 protsenti täisealistest. Samas on endiselt palju inimesi, kes kõhklevad ning vajavad vaktsiinide ja vaktsineerimise kohta rohkem infot. Seetõttu korraldame Eesti Rahvusringhäälingu abiga taas suure vaktsineerimise infotunni nii eesti kui vene keeles, kuhu oleme palunud inimeste küsimustele vastama valdkonna parimad eksperdid. Loodan, et tippspetsialistide vastused ja selgitused aitavad jõuda informeeritud vaktsineerimisotsuseni ka neil, kes seni ei ole vaktsineerima jõudnud,“ sõnas tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Covid-19 vaktsiine ja vaktsineerimist puudutavatele küsimustele vastavad eestikeelses infotunnis Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst, Covid-19 Teadusnõukoja liige prof Peep Talving, Covid-19 Teadusnõukoja juht prof Irja Lutsar, Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige dr Argo Lätt, terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma, ravimiameti ohutusjärelevalve büroo juhataja Maia Uusküla, haigekassa juhatuse liige Maivi Parv. Eestikeelse infotunni saatejuht on Taavi Eilat.

Lisaks ETV ja ETV+ kanalile ning ERR-i, Postimehe, Delfi ja Õhtulehe veebidele saab infotundi jälgida ja küsimusi esitada ka internetikeskkonnas worksup.com, kasutades märksõna #vaktsineeri. Worksup.com keskkonnas on võimalik infotundi jälgida ka eesti- ja vene viipekeelse tõlke, kirjutustõlke ning eestikeelset infotundi ka ingliskeelse sünkroontõlkega. Keskkond avatakse küsimuste esitamiseks infotunni alguses. Lisaks on võimalik esitada küsimusi ka telefonil 628 4034.

Covid-19 vastu vaktsineerimise eesmärgid on vähendada koroonast põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib Covid-19 haigus kulgeda raskemalt, vähendada viiruse levikut Eestis ning hoida sellega kolmas koroonalaine võimalikult madalal, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning hoida Eesti ühiskond võimalikult avatud. Infot vaktsineerimise võimaluste kohta saab veebilehelt www.vaktsineeri.ee ja riigi infotelefonilt 1247.